Listeliyoruz ailesi olarak her ay sana birbirinden keyifli film, dizi, kitap ve şarkı önerileriyle geliyoruz! Sen de ailemize katılmak istersen iletişim adreslerimizden bize ulaşabilirsin. 

Dilerseniz Ocak Önerilerine buradan bakabilirsin!

Hadi önerilerimize birlikte bakalım:

Alev

Film: Family Switch
Ailenle izleyebileceğin tatlı bir film arıyorsan, Family Switch tam sana göre! Aniden annenle ya da babanla beden değiştirdiğini düşünsene? Hem de kariyerin için en önemli olan günde! E hadi bakalım neler olacakmış.
Dizi: The Worst Witch
Harry Potter evreninde hissettiren tatlı ve çocuksu bir dizi! Çocuksu dizileri seven ben, bayıla bayıla dahil oldum bu evrene.
Kitap: Jan-Philipp Sendker – Her Kalp Kendi Şarkısını Söyler
Başarılı ve ünlü bir avukat olan babası tam da Julia’nın fakülteden mezun olduğu günün ertesi sabahı ardında hiçbir iz bırakmadan ortadan kaybolur. Birkaç yıl sonra ise annesi şans eseri bulmacanın bir parçasını bulacaktır. Mi Mi adlı gizemli bir kadına 40 yıl önce yazılmış ama gönderilmemiş bir mektup. Bu mektup acaba onu nereye götürecek?
Müzik: Dolu Kadehi Ters Tut – Dilerim Ki
E hazır yeni çıkmış, hemen önermesek olmaz.

Burcu

Film: İşkence Odası – Martyrs
Çocukluğunda kaçırılan ve yaşadığı işkencenin izlerini yıllar sonra bile silmekte zorlanan bir kadın ile yetimhane yıllarından beri yanında olan bir arkadaşın hikayesi… Arkadaşına destek olmak isterken işler pek de istediği gibi gitmez ve kurtarıcıyken kurban haline gelebilirsin.
Dizi: Grey’s Anatomy
Doktorlar dizisinin orijinali olan bu diziyi izlemeye başladığında bırakamayacaksın. Her bölüm ayrı bir aksiyon olan diziyi daha bitirmemiş olsam da benim için izlemek gerçekten keyifli.
Kitap: Victor Hugo – Sefiller
Müzikalini çok sevdiğim için başladığım bu kitabı çok sevdim. Notre Dame’da her karaktere tek tek sinirlenmişken, bu kitapta her karakter için hüzünlü bir sevgi kapladı içimi.
Müzik: Le Roi Soeil – Je Fais De Toi Mon Essentiel
Özellikle resim çizerken dinleyip rahatladığım bu şarkıyı seninle paylaşmak istedim.

https://www.youtube.com/watch?v=alTOFu-PzXE

Sevgi

Film: Man on a Ledge
Üstünüze suç olarak atılan bir iftiradan kurtulmak için ne kadar ileri gidebilirsiniz? İftira ile suçlanan bu iftiradan ceza yiyen bir adam akıl almaz bir plan ile kendini bu iftiradan aklamaya ve arınmaya çalışır. İzlediği yol senaryonun heyecanını dindirmeden aksiyon dolu bir maceraya sürüklüyor.
Dizi: Kulüp
Hapisten yeni çıkan bir anne her şeye kızı için yeniden başlayacaktır. Bu zorlu yolculukta kızıyla arasındaki sevgi mücadelesi, hayat şartları arasında yeni köklü bir yer edinmek ve kendini bulma mücadelesini ele alan bir hikaye. Dönemin çarpıcı olayları ile harmanlanan bu hikaye tarihe de ışık tutmuş oluyor.
Şarkı: Justin Timberlake – Selfish
Dönüşü ile listeleri alt üst etmeye hazırlanan çalışmalarının ilk emeğini yayınlayan Justin Timberlake güçlü bir dönüş sağladı. Dinlemeden geçmeyin ❤️

https://youtu.be/je0roKRn3nY?si=9DUcdC-5MavzOXK7

Egemen

Film: Hayalet Avcıları 3’lemesi
1984 ve 1989 yıllarından sonra 2014 ve 2021 yıllarında yeni 3’lemenin filmleri çıkmıştı. Bu sene içerisinde mart Ayında da yeni filmi çıkacak. Çocukluğumuzda onların çizgi filmlerini izlemeyen kaldı mı?
Dizi: Berlin
LCDP karakteri Berlin’in solo dizisini öneriyorum senin için… Hayatına daha yakından bakmak istemez misin?
Kitap: Friends, Lovers, and the Big Terrible Thing
Chandler karakteriyle uluslararası üne kavuşan Perry’nin bağımlılıkla mücadelesinin ‘şöhretin yakıcı ateşi’ altında nasıl büyüdüğünü anlatıyor. Lisa Kudrow’un önsöz yazısıyla başlayan kitabı, dizinin hayranları haricinde de herkes okumalı.
Müzik: Nova Norda – Aşka Çarem Yok
Kuzey Yıldızı anlamına gelen Nova Norda’nın yeni çıkan şarkısını önerebilirim. Ayrıca kendisiyle şahsen tanışıp, fotoğraf çekilmiştim 2019 yılında. Ondan sonraki 2-3 sene hayatımda yok.

Burak

Film: Küp Serisi
Küp serisi, karmaşık labirentlerde hayatta kalmaya çalışan bir grup insanın hikayesini anlatıyor.
Her film, karakterlerin zekasını ve strateji yeteneklerini sınayan sürükleyici bir macera sunuyor.
Gizem severlere hitap eden bu seri, sıra dışı kurgusu ve beklenmedik sürprizleriyle dikkat çekici
Eğer zihin yoran ve heyecan dolu bir film arıyorsan, “Küp” serisi tam sana göre!
Dizi: Mahsun J
Röportaj adam olarak tanıdığımız Mahsun karaca jigolo olmak isteyen bir kuryenin hikayesini anlatıyor. Kendisinin mizah tarzını seviyorsanız bunada bir göz atabilirsiniz.
Şarkı: Berk Baysal – Bilmezsin
Geçen hafta keşfettiğim harika şarkı. İnsanlar yorum olarak bu şarkının herkes tarafından keşfedilmemesini özel kalmasını istemişler ama böyle güzel bir şarkı herkes tarafından bilinmeli bence.

Daha fazla öneri için “Editörler Öneriyor” kategorimizi incelemeyi unutma. Ayrıca aramıza katılmak istersen Listeliyoruz Instagram adresinden bize mesaj atabilirsin❤️

Yazan:

Alev Ateş

Sadece 27.