Listeliyoruz ailesi olarak her ay sana birbirinden keyifli film, dizi, kitap ve şarkı önerileriyle geliyoruz! Sen de ailemize katılmak istersen iletişim adreslerimizden bize ulaşabilirsin. 

Dilersen Haziran Önerilerine buradan bakabilirsin!

Hadi önerilerimize birlikte bakalım:

Burcu

 • Film: La Habitación De Fermat
  Biri bir grup matematikçiyi bir bulmacayı çözümlemek için bir araya toplar. Gittiklerin yerin bir ölüm tuzağı olduğundan habersiz olan matematikçiler her soruyu bilmek zorunda kalır. Peki onları oraya kim çağırdı ve onları neden öldürmek istiyordu?
 • Dizi: Hatırla Sevgili
  Eski Türk dizilerini yeniden izlemenin keyfi bir başka. Türkiye’nin yakın tarihini çok güzel bir şekilde anlatıyor. Gerçek kişilerle ana kahramanlarımızın birleşmesi bence çok keyifli. Bu dizi, 60 darbesi yaşananlar, Deniz Gezmiş gibi değerli devrimcilerimizin yaşadıkları, günümüzde dahi bitmemiş olan sağ-sol çatışması… O yılın gerçek gazete haberleri ve video kayıtlarının kullanılması çok güzel bir hava katıyor ve biz aynı zamanda tüm bu sürece şahit olan, çok acılar çekmiş olan çok büyük bir aşkı da izlemiş oluyoruz.
 • Şarkı: KK – Dil Kyun Yeh Mera
  Yıllar önce dinlediğim bir şarkıyı yeniden keşfettim. Beni çok hüzünlendiren bu şarkıyı seninle paylaşmak istedim.

Alev

 • Film: Meet the Parents (Zor Baba)
  Eğer keyifli bir akşam geçirmek istiyor ve komedi türünde bir film bakınıyorsan tercihin Zor Baba olmalı. Güldüren, düşündüren, hislendiren bu filmi çok beğeneceğine eminim.
 • Dizi: Baby Reindeer
  Bu diziyi hala izlemediysen ve gerçek hayat hikayelerini seviyorsan göz atabilirsin. İçerisinde rahatsız edici unsurlar bulunduğunu belirtmeliyim. Mini dizi olduğu için bir çırpıda bitirivereceksin.
 • Kitap: Jane Austen – Emma
  Jane Austen bir kültürdür. Sen seversin sevmezsin bilmem, ben Jane Austen kadınıyım… Yazarın en sevilen kitaplarından biri olan Emma’yı henüz okumadıysan mutlaka listene almalısın. Bir taşra kasabasındaki üç genç kızın gerçek aşkı arayışını anlatan roman, bir yandan insan yaradılışının zayıf yönlerini, bir yandan da XIX. yüzyıl İngiliz toplumunun katı ve ikiyüzlü geleneklerini sorguluyor.
 • Şarkı: Duman – Kufi
  Hazır yeni şarkı gelmişken paylaşmasak olmaz değil miii?

Egemen

 • Film – Pixels
  Çocukluğunuza dönebileceğin bir filme ne dersin? Özellikle final savaşındaki sahne çocukluğumuzun eşsiz bir parçasını oluştura, her bir karakteri kapsamakta…
 • Dizi – Behind Her Eyes
  Netflix’in yaptığı en iyisi ters köşeye sahip yapımlardan sadece birisiydi. Final bölümüne kadar ben anlayamamıştım olayı.
 • Kitap – Ahmet Ümit Kayıp Tanrılar Ülkesi
  Nevzat Komiser’in başrolü olduğu her bir kitap güzel olabilir mi? Bence şans vermelisiniz…
 • Müzik – Kaptan Van Dijk Şarkısı
  Bu kez alışılmış dışında bir öneri olacak sanırım. Çıktığı günden beri akım videoları olsun, bu sahne olsun peşimi asla bırakmıyor.

Sevgi

 • Film: Gazap Ateşi
  Eski bir cia ajanı bir çocuğu koruma işini aldığında neler değişebilir? Bu küçük kız ile kurduğu sevgi ve güven bağı kızın kaçırılmasıyla daha da güçlü bir bağa dönüşür. Listenize eklemeniz gereken bir yapım.
 • Dizi: Black Mirror
  Günümüz teknolojisi hayatlara nasıl yerleştiği ve yarattığı etkiyi en net biçimde gözler önüne seren bir yapım. Akıcı ve keyifli, her bölümde farklı bir konuyu ele alan yaratıcı bir çalışma, izlemeden geçmeyin.
 • Şarkı : Tems – Love me Jeje
  Hissettirdiği yaz mevsimi ve içimizdeki hareketli ritimlere dokunan enerjik güzel bir çalışma. Kulak vermenizi tavsiye ederim.

Daha fazla öneri için “Editörler Öneriyor” kategorimizi incelemeyi unutma. Ayrıca aramıza katılmak istersen Listeliyoruz Instagram adresinden bize mesaj atabilirsin❤️

Yazan:

Alev Ateş

Sadece 27.