Listeliyoruz ailesi olarak her ay sana birbirinden keyifli film, dizi, kitap ve şarkı önerileriyle geliyoruz! Sen de ailemize katılmak istersen iletişim adreslerimizden bize ulaşabilirsin. 

Dilersen Nisan Önerilerine buradan bakabilirsin!

Hadi önerilerimize birlikte bakalım:

Alev

 • Film: Irish Wish
  Bizim için doğru olan, doğru zamanda bizi bulacaktır, kaderimizi değiştirmeye çalışsak da. Tuttuğumuz dilek bizim için doğru olacak mıdır? Mutlaka izleyin, sıcacık duygularla sarmalanacağınız bir film.
 • Dizi: Roswell
  Öldünüz ve tekrar diriltildiniz, bir uzaylı tarafından. Evet, uzaylı. Üstelik aynı normal insan gibi görünen bir uzaylı. Zamanla ona aşık oluyorsunuz ve hayatınız karmakarışık bir hale geliyor. 1999- 2002 yılları arasında yayınlanan bu diziyi izlemelisin.
 • Kitap: Gülsüm Cengiz- Ayşe’nin Günleri
  Her insanın okuması gereken bir kitap olduğunu düşünüyorum. Babası ve ablası Aynur ile beraber bir otobüste,klübe kadar küçük ve asla ısınmayan bir evde yaşamak zorunda kalan Ayşe’nin hikayesi herkesin kalbine dokunacak.
 • Müzik: Atilla Taş- Kırmızılım
  Çocukluk aşkımdan bir parça bırakayım

Burcu

 • Film: 1920 Serisi
  Hiç Hint korku filmi izledin mi? “Korku filmleri mi varmış?” deme ve 5 filmden oluşan bu seriye bir şans ver. Grafikleri çok başarılı olmamasına rağmen güzel hikayelere ve ters köşelere sahipler. Filmlerin temeli klasik bir exorcist hikayesine dayanıyor. 2. ve 4. filmi daha çok beğendim. Tabii ki bir hint klasiği olarak filmlerde bol bol şarkı mevcut.
 • Dizi: De Volta Aos 15
  Geçmişe hep bir özlem duyarız. Hatta çoğu zaman”Şimdiki aklım olsa…” ile başlayan cümleler kurarız. Peki geçmişte yazdığın blog yazıları sayesinde o günlere geri dönebilme ve geleceği değiştirme şansın olsaydı? Brezilya dizisi olan De Volta Aos 15’de Luiza geçmiş yılları yeniden yaşıyor ancak geleceği nasıl değiştirdiği konusunda habersiz. Her geldiğinde bambaşka bir hayatı olsa da o geçmişte yaşamayı bırakabilecek mi?
 • Şarkı: Khud Ko Tere Paas
  1920: Evil Returns filminden bir şarkı. Türkçe versiyonun olduğuna eminim ama kanıtlıyamıyorum. Hepimize tanıdık olan bu şarkı belki sana da bir nostalji yaşatır.

Egemen

 • Film: Damsel
  Netflix’in Farah Zeynep Abdullah’ı olan MBB’yi gördüğümüz film, çerezlik, yemek yerken izlenebilir türde…
 • Dizi: Chicken Nugget
  “Aşkım bir gün ‘Nugget’ olsam beni sever miydin?” sorusunun cevabı bu dizide saklı… Absürt komedi tarzında izlenebilecek bir dizi.
 • Kitap: Yanlış Yer Yanlış Zaman
  Jen ve Kelly, oğullarının eve geç kalmasından dolayı meraklı hâldeyken elinde silahlı bir şekilde kapıda beliriverir. Peki ya Todd evlerinin önündeki o yaşlı amcayı neden öldürdü?
 • Müzik: Güneş – Yorgan
  Yorgan olsa sarılmayacağın kişileri hayatından çıkardın mı? Güneş’i dinlemeyen varsa, en az bir kez olsun şans vermeli.

Desenli Dünya

 • Film: Peekay
  Uzaylı, bir insan olarak Aamir Khan, Rajasthan’daki bir araştırma görevi için çıplak olarak Dünya’ya gelir. Fakat uzay gemisinin uzaktan kumandası bir hırsız tarafından çalınır. Hırsızdan uzaktan kumandasını geri almaya çalışırken uzaktan kumandayı alamaz ama hırsızın kaset kaydedicisini ele geçirir. İlginç, komik, düşündürücü ve gerçekçi bir film. İzlerken hiç sıkılmadım ve çok keyif aldım. Hindistan yapımı bir film ve konusu gayet orijinal. Mutlaka ama mutlaka izle!?
 • Kitap: Sabahattin Aliİçimizdeki Şeytan
  Sabahattin Ali kitaplarında kent yaşamını, toplumdaki ikiyüzlülük ve gerçekçiliği ön planda tutarak, duyguyu ve sevgiyi en yalın hali ile aktaran bir yazarımız. Zaten bu yüzden insanların içine işliyor yazdığı şeyler. Çünkü konular birgün sizin de başınıza gelebilir yahut gelmiş veya birilerinin yaşamış olduğu şeylerdir. Ömer ve Macide’nin hikayesi ile başlayıp hem karakter tahlili hem toplum tahlili hem iç çatışma ve duyguları cömertçe kaleme alındığını görebilirsin. “Unuttum diyemem fakat üzerimde bir tesiri kalmamış” alıntısı ile seni bu güzel kitabı okumaya davet ediyorum.?
 • Müzik: Nesrin Sipahi- Aşkın Kanunu
  Son günlerde çokça karşımıza çıkan, eski ama sözleri hala yeni kalmayı başarmış  bir şarkı.

Sevgi

 • Film: Şeytan Marka Giyer
  Editör olmak isteyen genç bir yazarın moda dünyası ile yolu kesişir. Bu moda dünyasının büyüsü içinde kendi tarzını keşfeder, sınırlarını zorlar ve kariyer yolunda önemli adımlar atar. Oyuncuların etkileyici oyunculukları ile izlenmesi gereken şahane bir yapım.
 • Dizi: Inventing Anna
  Sosyeteyi dolandıran biri. Sahte isimler, lüks hayatlar, etkileyici bir yaşam tarzı. Kendini zengin göstererek bu hayatın içine sızan ve iki yüzlülüğü ile göz dolduran bir karakteri izliyoruz. İlgi çekici ve kaçırılmaması gereken bir yapım.
 • Müzik: Lost Frequinces feat David Kushner
  Etkileyici tınılar,hareketli bir ritim, yetenekli bir ses, güzel bir altyapı. Kulak verilmesi gereken başarılı bir düet çalışması.

Merve

 • Film: Çernobil 1986
  2021 yılında hayatımıza dahil olan Çernobil 1986 filmi, yaşanan felaketin derinliklerine inerken bir itfaiyecinin bu dönemde yaşadıklarına değiniyor. Vizyona girdiği dönemde ilgiyi üstüne çeken filmi izlemediysen mutlaka izlemelisin.
 • Dizi: Manifest
  Bir uçağın içindeki yolcularda dahil olmak üzere 5 yıl boyunca ortadan kaybolmasını konu alan Manifest’i, bilimkurgu ve gizemli olayları izlemeyi seviyorsan seveceksin.
 • Kitap: Dostoyevski – Karamazov Kardeşler
  Rus yazar Dostoyevski tarafından yazılan ve dönemin toplumsal ve dini tarafını eleştiriye alan Karamazov Kardeşler’i herkesin hayatında okuması gereken kitaplardan biri olarak görüyorum. Eğer sen de okumadıysan mutlaka okuma listene almalısın.
 • Şarkı: Adele – Someone Like You
  Madem eskilerden gittik bu da eski ama çok özel parçalardan birisi.

Daha fazla öneri için “Editörler Öneriyor” kategorimizi incelemeyi unutma. Ayrıca aramıza katılmak istersen Listeliyoruz Instagram adresinden bize mesaj atabilirsin❤️

Yazan:

Alev Ateş

Sadece 27.