Listeliyoruz ailesi olarak her ay sana birbirinden keyifli film, dizi, kitap ve şarkı önerileriyle geliyoruz! Sen de ailemize katılmak istersen iletişim adreslerimizden bize ulaşabilirsin. 

Dilersen Mayıs Önerilerine buradan bakabilirsin!

Hadi önerilerimize birlikte bakalım:

Alev

 • Film: Tarot
  Eğlenmek için tarot baktıran arkadaş grubunun, kaderlerinin ölüme dönmesini anlatan filmde bol bol jump scare mevcut. Korku filmi seviyorsanız, mutlaka bakmalısınız. Ani atakları ve beklenmedik sonuyla kendine bağlayan film, bir çırpıda bitiveriyor. Eğer tarot bakıyor ya da baktırıyorsan, bir süre uzak kalmak isteyebilirsin, benden söylemesi.
 • Dizi: Queen of the Ring
  Kendini çirkin bulan bir kızın hayatı, taktığı bir yüzük ile terse dönüyor! Bu yüzüğü kim kızın parmağına takarsa, kızı hayalindeki gibi biri olarak görüyor! Gerçek aşkın ne anlama geldiğini öğreten bu dizi, sadece 6 bölüm!
 • Kitap:Yuval Noah Harari- Hayvanlardan Tanrılara: Sapiens
  Kitap çok çarpıcı ve sarsıcı ama bir o kadar anlaşılır ve sade bir dil kullanılmış. Bu sayede su gibi akıp gidiyor. Gözümüzde büyüttüğümüz ve fazla öneme sahip ne varsa tek tek anlamsızlaşıyor. Benim kitapla ilgili en sevdiğim şey ise; önce sorgulamamıza öncülük ediyor ardındansa soruların cevaplarını tüm açıklığıyla aktarıyor.
 • Şarkı: Barış Manço – Bal Böceği
  Barış Manço’nun en sevdiğim şarkılarından birini buraya bırakıyorum.

Egemen

 • Film: The Midnight Sky
  Küresel bir felaket sonrası Kuzey Kutbu’nda tek başına yaşayan bir bilim insanı, astronot ekibiyle iletişim kurmaya çalışıp, dünyaya dönmemeleri konusunda uyarmaya çalışır…
 • Dizi: Alice In The Borderland
  Tam bir Squid Game tarzındaki dizi ama ikisi arasında tercih yapacak olsam, bu diziyi seçerim…
 • Kitap: Körlük
  Peki 2020 yılında “Corona” yerine “Körlük” salgını başlasaydı? Tam bir kaos oluşurdu değil mi? Bu kitabı kesinlikle şans vermelisiniz…
 • Şarkı:Sufle – Pus
  Benim M S N 3’lememdeki “S” harfinin sahibi; Sufle… Diğer 2 harf mi? Medusa ve Nova Norda…

Burcu

 • Film: Timelaps
  Üç arkadaş,ertesi günün fotoğraflarını çeken bir zaman makinesi keşfederler. Bunu yarış bahislerini kazanmak için kullanmaya başlarlar ve biri diğerinden daha açgözlü olana kadar her şey yolunda gider… Şaşırtmalı sonları seviyorsan bu filmi izlemelisin.
 • Dizi: Tatlı Hayat
  Haluk Bilginer ve Türkan Şoray’ın başrollerini paylaştığı bu sitcom diziyi izlemek çok keyifli! Bu dizi asla eskimiyor…
 • Şarkı: Motel – Y Te Vas
  2002 yılında kurulmuş bir Meksika rock grubu olan Motel’in bu şarkısını ben çok beğendim. Sen de bu gruba bir şans ver!

Sevgi

 • Dizi: Neredeyse Sıradan Bir Aile
  Travmatik olayların etkisi içinde yaşanan toksik ilişki batağı. Genç bir kızın çocuk yaşlarda yaşadığı cinsel istismarın etkileri yıllar boyu kendisini gösterirken ilerleyen yıllarda bir manipülasyon ustası ile toksik bir ilişkinin içine düşmesini konu alıyor.
 • Film: Lou
  Genç bir kadın kızını tek başına büyütmeye çalışırken bir de ev sahibinin yarattığı gergin hayatına devam etmeye çalışmaktadır. Ama yaşanan tehlikeli olaylar ile ev sahibinin gerçek yüzü ile yeniden tanışmasıyla birlikte hayatı değişir.
 • Şarkı: Post Malone feat Morgan Wallen – I had some help
  Yeteneklerin birleşmesi ile ortaya çıkan bu keyif verici çalışma kulaklarınızın pasını silmeye ve motivasyon depolamak için geliyor.

Daha fazla öneri için “Editörler Öneriyor” kategorimizi incelemeyi unutma. Ayrıca aramıza katılmak istersen Listeliyoruz Instagram adresinden bize mesaj atabilirsin❤️

Yazan:

Alev Ateş

Sadece 27.