Listeliyoruz ailesi olarak her ay sana birbirinden keyifli film, dizi, kitap ve şarkı önerileriyle geliyoruz! Sen de ailemize katılmak istersen iletişim adreslerimizden bize ulaşabilirsin. 

Dilerseniz Kasım Önerilerine buradan bakabilirsin!

Hadi önerilerimize birlikte bakalım:

Alev

Film: Just My Luck

Şansa inanan biri misin? Eğer öyleysen bu film sana hitap ediyor olabilir. Bayan şanslı ve bay şanssız birbirine aşık olursa ne olur? İzleyip görmelisin!

Dizi: Freaks and Geeks

Bir grup ergeni anlatan dizide James Franco, Jason Segel ve Busy Philipps gibi ünlü isimler var. İzlemen için daha ne gerekli??

Kitap: Othello

Bu sefer farklılık olsun bir tiyatro eseriyle geleyim. Shakespeare seviyorsan, Othello’yu mutlaka okumalısın.

Şarkı: Çilekeş – Kendimden Geriye

Bugün keşfettim, sen de nasiplen istedim

Burcu

Film: The Man Who Knew Too Much (Çok Şey Bilen Adam)

Yönetmenliğini Alfred Hitchcock’un yaptığı filmin başrolünü James Stewart ve Doris Day’in paylaşıyor. Bir çift çocuklarıyla beraber tatil için Afrika’nın sıradışı bir şehrine giderler ancak bu gezi bir suikast olacağı haberi ve ardından çocuklarının kaçırılmasıyla bir kaosa dönüşür. Casus temalı gerilim filmlerini seviyorsan bu filme göz atabilirsin.  

Yılbaşına özel bir film arıyorsan, daha önce önerdiğim ve başrölün yine James Stewart olduğu It’s a Wonderful Life filmini izleyebilirsin. Hayatını istediği şekilde yaşayamamış olan bir adamın, aslında ne kadar güzel bir hayatı olduğunu fark etmesini sağlayan bu film, senin de gözlerini açabilir.

Dizi: Ölümün 1000 Türlü Hali

Programda ilginç sözde ölümler, gerçek ölümler ve şehir efsaneleri canlandırılıyor. İlginç bir şekilde sizi güldürebilen bu programda ayrıca her ölümün ardından uzmanlar tarafından nasıl öldüğü anlatılıyor. Son Durak serisini seviyorsan bu program tam sana göre.

Şarkı: Doris Day – Que Será, Será

Yılbaşı zamanı geleceği daha çok düşünürüz. Önümüzdeki yıl bizim için bir umuttur. Bu şarkı da aslında bize bunu söylüyor.

“Que será, será Ne olacaksa olur. Gelecekte olacakları bilmemiz mümkün değil. Que Será, Será”

Egemen

Film: İyilik ve Kötülük Okulu

Bu okula giden masal kahramanı olmak için eğitilir. Okulda bazıları prens ya da prenses olurken bazıları da cadı ya da büyücülerin olduğu kötü tarafa yönelir. Yakın arkadaş olan Sophie ve Agatha da gitmeyi çok istedikleri okula kabul edilir. Sophie kesinlikle prenses olmak istemektedir ancak Agatha karanlık tarafa daha çok ilgi duyar. Yolları ayrılan Agatha ve Sophie’nin bu süreçte arkadaşlıkları büyük bir teste tabi tutulur. Ailenle birlikte çok rahat izleyebileceğin bir film ve bildiğim kadarıyla devam filmi de gelecek.

Dizi: Black Mirror: Bandersnatch

Aslında bu interaktif film olsa da, dizi kategorisinde de yer alabileceğini düşünüyorum. Yönetmen sensin, her seçim seni farklı bir finale götürecek. Sen tek bir evren mi var sandın? Hayır birden fazla evren/gerçeklik var. Tüm senaryoların toplamı 4 ila 5 saat yapıyor.

Kitap: Azra Kohen – Aeden

Belli bir kısmı; Bir gezegende geçen, günümüz insanından “insansı” diye bahseden, evrimin sonlanmadığı iddiası üzerine kurgulanmış bir kitap.

Müzik: Selena Gomez – Shake It Up

Son zamanlarda çokça sardığım bir şarkıdır kendisi. Dinleyince zaten anlayacaksınız neden olduğunu ve zamanda yolculuk yapacaksınız.

Merve

Film: Inception

Leonardo Di Caprio’nun başrolünde olduğu Inception, tüm duyguları bir arada yaşatabilen nadir filmlerden.  En iyi filmler arasında yer alan bu filmi ilk kez izleyeceksen ‘full odak’ tavsiye ederim.

Dizi: Kuş Uçuşu

Türk yapımı diziler arasında en sevdiklerimden biri olan Kuş Uçuşu’nu hazır ikinci sezonu gelmek üzereyken tavsiyelerim arasına aldım. İzlemediysen mutlaka bir şans vermelisin.

Kitap: Kadınlar Ülkesi-Charlotte Perkins Gilman

Sadece kadınların yaşadığı ütopyayı üç erkeğin merakına yenik düşerek ziyaret etmesiyle başlarına gelenlerin konu olduğu feminist ekolojik ütopya; Kadınlar Ülkesi’ni okuma listene eklemelisin.

Şarkı: Savage Daughter-Sarah Hester Ross

Güç içeren üç önerinin ardından bu şarkıyı eklemezsek olmazdı.

Burak

Film: Ali G

Eskiden hatırlarsan Netflix vs yokken gider internet kafe yada CD dükkanlarından film kiralar sinema filmlerini öyle izlerdik. Lise zamanlarıma tekamül eden dönemde CD’ci abiden güzel bir komedi filmi istemiştim ve kendisi de bana “on numara komik film” diyerekten Ali G filmini vermişti sağolsun. İşte ben o gün gözlerimden akan yaşlarla birlikte bu komedi filmini izlemiştim. Bir rapçinin ülke seçimlerine aday olma serüvenini anlatan Ali G, Amerikan pastası serisinden alışık olduğumuz şekilde mizahı cinsellik üzerinden harmanlayarak aktarıyor.

Dizi: Nemlizade

Son zamanlarda yaygınlaşan kısa internet dizileri pek ilgimi çekmesede yayınlanan kısa bir fragmanın dikkatimi çekmesi sonunucu açıp izlediğim ve gayet eğlendiğim bir dizi oldu Nemlizade. Bir grup it kopuk mahalle gencinin günlük yaşamını konu alan dizi kısa bölümleriyle sizi fazla sıkmadan kendini izlettiriyor ve eğlendiriyor. Bölümleri Youtube’da bulabilirsin.

Şarkı: Ferdi Özbeğen – Ağla Haline

Geç keşfettiğimi düşündüğüm çok hoş bir şarkı paylaşmak istiyorum bu ay. Ferdi Özbeğen’den dinleyince farklı Ata Demirer düetinden farklı bir tat veren harika bir şarkı.

Daha fazla öneri için “Editörler Öneriyor” kategorimizi incelemeyi unutma. Ayrıca aramıza katılmak istersen Listeliyoruz Instagram adresinden bize mesaj atabilirsin❤️

Yazan:

Alev Ateş

Sadece 27.