Barış Akarsu; hepimizin çok sevdiği ve ayrı bir yere koyduğu, rock müziğin efsanevi sesi. ?Kendisi, 29 Haziran 1979’da Amasra, Bartın’da doğdu. Genç yaşta müziğe olan ilgisiyle tanınan Akarsu, özellikle rock müziğe olan tutkusu ile dikkat çekti. 2004 yılında “Akademi Türkiye” adlı müzik yarışmasını kazanarak geniş kitlelerce tanınmaya başladı ve bu başarısı onu Türkiye’nin sevilen rock sanatçılarından biri haline getirdi.

İlk albümü “Islak Islak” ile büyük bir çıkış yakalayan Barış Akarsu, özgün sesi ve güçlü sahne performansıyla dinleyicilerini büyüledi. Şarkılarında genellikle aşk, hayatın zorlukları ve özgürlük temalarını işleyen sanatçı, kısa sürede büyük bir hayran kitlesi kazandı.

Barış Akarsu’nun bundan birkaç yıl önce 4 Temmuz günü, hayatını kaybetti. Ancak onun müziği ve anıları, hayranlarının kalplerinde yaşamaya devam ediyor. Barış Akarsu, enerjisi, samimiyeti ve müziğe olan tutkusuyla her zaman hatırlanacak ve şarkılarıyla anılacak bir efsane olarak kalacak. Biz de bugün onu en güzel parçalarından bazılarıyla analım istedik. İyi dinlemeler dileriz. ??

Bir Sevmek Bin Defa Ölmek Demekmiş

Islak Islak

Rüzgar

Gözlerin

Kimdir O

Yaz Demedim

Vurdum En Dibe Kadar

İsterdim

Amasra

Ayrılacağız

Işıklar içinde uyu?

Yazan:

Alev Ateş

Sadece 27.