Listeliyoruz ailesi olarak her ay sana birbirinden keyifli film, dizi, kitap ve şarkı önerileriyle geliyoruz! Sen de ailemize katılmak istersen iletişim adreslerimizden bize ulaşabilirsin. 

Dilerseniz Aralık Önerilerine buradan bakabilirsin!

Hadi önerilerimize birlikte bakalım:

Alev

Film: Thank You For Smoking / Sigara İçtiğiniz İçin Teşekkürler

Dünyanın en tanınmış tütün ve sigara firmalarından birinde çalışan Nick Naylor, işi söz konusu olduğunda son derece titiz ve başarılı bir adamdır. Naylor, şirketin prestijini korumak için hem sigara imalatçılarının hem de sigara bağımlılığı olan insanların haklarını koruyan bir sözcüdür ancak sigaranın öldürücü etkilerini bilmeyen tek bir kişinin bile olmadığı bu dünyada bu mücadeleyi sürdürmek oldukça zordur. Sigaranın prestijini kurtarmak için önemli bir kampanya başlatan Naylor, kendisini amansız bir savaşın ortasında bulur.

Dizi: Peo-pyum / Parfume / Parfüm

Krem dizisini hatırlayan var mı? İşte krem dizisinin parfüm versiyonu! Kilolu olduğu için aldatılan, ailesinden sevgi görmeyen, iş bulamayan bir kadın intihar etmek üzereyken bilinmeyen bir yerden bir kargo gelir. Bu kargodan çıkan şey ise bir parfümdür fakat sihirli bir parfüm! Bir fısın ardından gençliğine dönen kadının maceralarını izlerken hem gül gül ölecek hem de oldukça duygulanacaksın!

Kitap: Burçak Çerezcioğlu- Mavi Saçlı Kız

Eğer gerçek hayat hikayesi ve günlük okumayı seviyorsan bu kitap tam sana göre! Yalnız gözyaşlarına hakim olabileceksen okumanı tavsiye edebilirim. Burçak küçücük yaşında kanserle mücadele eden mavi saçlı bir kız. Kitabı okuduktan sonra hemen günlük tutmaya başlayacağına eminim.

Müzik: Güney Marlen & Canay Doğan – Yaşamak Güzel Be

Güneycim Marlencim hazır yeni albümünü yayınlamışken hemen bir şarkısını bırakayım dedim:

Burak

Film:İp Man serisi:

İpman ismini neredeyse duymayanınız yoktur. Kendisi wing chun dövüş stilinde saygın bir ustadır. Filmine gelince dövüş filmlerine ilginiz yoksa bu harika seriyi es geçmiş olabilirsiniz. İlginiz olsun olmasın yediden yetmişe herkese hitap eden bu harika seriyi mutlaka izlemelisiniz

Dizi: Saygı
Dizimiz Behzat Ç dizisinde bir yan karakter olarak canlandırılan Ercüment Çözer’in hikayesini konu alan farklı bir dizi. Kendisine saygısızlık yapan insanları hapsederek onlara işkence ve terapi uygulayan bir adamın hikayesini konu alıyor. Bir şans vermeye değer.

Müzik: No.1 – LaLaLaLa
Kendisi beni No.1 ile ilk tanıştıran şarkıdır. Sonrasında dinleyip ezberlemediğim şarkısı kalmamıştı.

Egemen

Film – Bir Eksik

Sence annen doğum sırasında hayatını kaybetseydi, baban sizi tek başına büyütebilir miydi? Cevabı merak ediyorsan, duygusallığın had safhada olduğu bir filmi bırakıyorum o zaman…

Dizi – Ricky Gervais: Armageddon

Pek çoğumuzun “After Life” dizisinden aşina olduğu Ricky’nin stand-up gösterisini izlemelisin…

Eğer “After Life” dizisini izlemediysen, tabi kii onu da…

Kitap – Bir Mahkûmun Son Günü (Victor Hugo)

Cinayeti işleyen katil mi, idamı bir şölen gibi izlemek için can atan toplum mu?

Cevabı kitapta saklı…

Müzik – Güneş (Mahvet V2.0)

Güneş daima gökkuşağının habercisidir… 😇

“Tanımadım senden daha kolpa biri…” dediğimiz insanlar olmuştur hayatımızda, en azından bir kez…

Burcu

Film: LCV (Lütfen Cevap Veriniz)

Ceren ile Semih’in evlenmelerine bir saat kala tüm sırları dökülmeye başlar. Tek mekan filmleri hep sıkılacak gibi hissetmeme neden olmasına rağmen bu film beni çok heyecanlandırıyor. Yalnız üç karakterden oluşan filmde, kendi içinde de çokça hesaplaşmaya gireceğin ve Türkiye standartlarını da zorlayan bir film olmuş.

Dizi: Chuck

Tam bir klasik olan bu diziyi hâlâ izlemediysen, artık izleme vaktin geldi. Hükümetin tüm bilgilerinin ve daha fazlasını Chuck’ın beynine yüklenir. Adete bir süper kahramana dönüşen Chuck artık CIA ve FBI ile iş birliği yapmak zorunda kalır ve ajancılık oynamaya başlar.

Hayatında hiç dans etmemiş ya da karate yapmamış birinin birden profesyonel bir şekilde dans edip karate yapabilmesini biraz kıskanmış olsam da onun yerinde olmayı istemezdim.

Kitap: Otomatik Portakal

Zorunlu iyilik iyilik midir? Ya seçme şansınız olmasaydı? Her ne kadar bok püsürü bir insan olursak olalım bir iyilik makinesine dönüştürülmek doğru mu?

Sarp Palaur’un başrol olduğu ve Türkiye’deki ilk rap müzikali de olan Otomatik Portakal tiyatrosunda gitmeden önce bu kitabı mutlaka okumalısın.

Eee ne olacak şimdi ha?

Müzik: Güney Marlen – Birkaç Slogan

Kalbim isyanlar etmiş sokaklarda yürüyor. Tek yol senmişsin diye birkaç slogan atıyor…

Daha fazla öneri için “Editörler Öneriyor” kategorimizi incelemeyi unutma. Ayrıca aramıza katılmak istersen Listeliyoruz Instagram adresinden bize mesaj atabilirsin❤️

Yazan:

Alev Ateş

Sadece 27.