Listeliyoruz ailesi olarak her ay sana birbirinden keyifli film, dizi, kitap ve şarkı önerileriyle geliyoruz! Sen de ailemize katılmak istersen iletişim adreslerimizden bize ulaşabilirsin. Hadi önerilerimize göz atalım:

Alev:

 • Film: The Lake House (Göl Evi)
  Aynı ev içerisinde farklı zamanlarda yaşayan iki kişi… Geçmişten geleceğe, gelecekten geçmişe mektuplaşarak anlaşıyor. Bu iki kişinin hayatları bir şekilde bir yerde kesişiyor. Kaderinizin, şansınızın ne zaman sizi bulup ne zaman nelerden kurtaracağını bilemediğimizi yüzümüze çarpıyor. Başrolleri Keanu Reeves ve Sandra Bullock paylaşıyor, daha ne olsun!
 • Dizi: Superstore
  Sitcom seviyorsan, Superstore dizisine kesinlikle şans vermelisin. Büyük bir mağazada çalışan birbirinden farklı karakterlere sahip kişilerin hayatlarına an be an tanık olacaksın.
 • Kitap: Anne Frank – Anne Frank’ın Hatıra Defteri
  Bu kitabı önerme sebebim, gerçek hayat hikayelerinin beni çok fazla etkilemesi. Nazi dönemini gizli saklı yakalanmadan atlatmaya çalışan küçük kız ve ailesinin hikayesinden etkilenmemek mümkün değil. Günün birinde o evi ziyaret etmek de en büyük isteklerimden biri.
 • Şarkı:
  Son zamanlarda takıntılı olduğum şarkıyı hemen bırakıyorum:

Burcu

 • Film – Pleasantville
  Çoğumuzun Örümcek Adam olarak tanıdığı Tobey Maguire’nin başrol olduğu bu film içini ısıtacak! İki kardeşin kumanda kavgası yaparken kendilerini kazara siyah beyaz bir diziye ışınlanmalarını konu alan film, insanların kendini keşfettikçe renklenmeye başlamasını anlatıyor. Bu da bizim dünyamızdaki çatışmayı ortaya çıkarıyor; renkliler ve siyah-beyazlar. Bu filmi izlediğimde “Ben henüz renklerine kavuşamamış siyah beyaz bir insanım. Bir gün renklerime kavuşmak ve insanların da renklerine kavuşmalarına yardımcı olmak istiyorum.” diye aklımdan geçirmiştim. Bu yüzden ilk önerimi bu filmle yapmanın anlamlı olacağını düşündüm.
 • Dizi- Wilfred
  Başrolde Elijah Wood’un yer aldığı bir durum komedisi dizisi olan dizi; intihar etmeye kalkan Ryan karakterinin, aşık olduğu komşusunun köpeğini, köpek kostümü giymiş bir adam olarak görmesini konu alır. İkisinin arasındaki dostluğu anlatan bu 4 sezonluk dizinin finali seni şaşırtacak.
 • Kitap – Victor Hugo – Notre Dame’in Kamburu
  Evet bu bir dünya klasiği! En sevdiğim kitabı ilk öneri için koymasaydım olmazdı. Kendini bir aşk karmaşası içinde bulacağın bu kitap, seni duygudan duyguya sokacak. Çirkin, sağır, kör, kambur bir zangoç olan Quasimodo, Başpiskopos Frollo ve kralın askeri olan Phœbus un, bir çingene kızına aşık olmasını anlatan kitabı hâlâ okumadıysan, bir an önce okumaya başlamalısın! Zira klasikleşen Fransız Tiyatrosu mayıs ayında İstanbul da seyircileriyle buluşuyor. Birçok filmini ve animasyonunu izleyen biri olarak söylemeden edemeyeceğim; Notre Dame’in Kamburu’nu kesinlikle Türkler çekmeli! İşte o zaman dünyanın en duygusal filmi olabilirdi.
 • Şarkı
  Ultimo, gerçek adıyla Niccolò Moricon İtalyan bir şarkıcıdır. Duygusal şarkılarıyla öne çıkan sanatçının bu şarkısı beni çok etkiliyor. Hikayesi olan klipleri seviyorsan klibini de mutlaka izlemelisin! Beni en çok etkileyen sözü ise “Ti senti solo perché non sei come appari” yani “Yalnız hissediyorsun çünkü göründüğün gibi değilsin.”

Merve

 • Film: The Green Mile (Yeşil Yol):
  Michael Clarke Duncan’ın efsane oyunculuğunu sergilediği ikonik film ‘Yeşil Yol’, Stephen King’in aynı adlı eserinden uyarlandı. Kaliteli drama sevenlerin ölmeden önce izlemesi gereken bu filmin etkisinden uzun süre çıkamayacaksın.
 • Dizi: Friends
  İkonik dizilerden biri olan Friends, en sevdiğim diziler arasında başı çekiyor. Muhteşem bir arkadaşlık konusunun işlendiği bu dizinin hiç bitmesini istemeyeceksin.
 • Kitap: Ahmet Ümit – Patasana
  Yazarın akıcı bir dille kaleme aldığı Patasana, Gaziantep’in Hitit kentinde yapılan kazı sonucunda ortaya çıkan yazıtların konusunu ele alıyor. Çift hikayeli işlenen bu harika romanın seni de etkisi altına alacağından şüphem yok.
 • Şarkı:
  Eski ama eskimeyen şarkılar arasında yer alan Haykıracak Nefesim Kalmasa Bile’nin, kendi adıma insanın içine umut dolduran, sevgi ve aşkla barıştıran bir şarkı olduğunu düşünüyorum.

Selin

 • Film: Primal Fear – İlk Korku
  Edward Nortan’ın bu filmdeki performansıyla oyunculuk kariyerindeki Altın Küre Ödülü’nü aldı ve “En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu” dalında da Oscar getirdi. Kilise de görevli bir genç olan Aaron, başrahibi acımasızca öldürmekle suçlanır. Savunmasını üstlenen kendinden emin ve deneyimli avukatı Martin, gencin çaresiz ve ürkek davranışlarını görünce onun masum olduğu kanaatine varır fakat iddia makamı tam tersini düşünüyordur. Davanın gidişatı film boyunca merakla izleyeceksin!
 • Dizi: The Last Of Us 
  Yılın Oyun Ödülü de dahil olmak çeşitli oyunlar kazanan bu oyun uyarlaması dizinin, aksiyon- macera severleri tatmin edeceğini düşünüyorum. Tüm insanlığı yok eden bir salgın sonrası Ellie adında ki küçük kız çocuğu bu salgının tek çaresidir. Cesur bir kaçakçı olan Joel, Ellie’yi karantina bölgesinden çıkarıp bilim insanlarına teslim edilmek üzere tutulu. Başta küçük bir iş gibi görünen bu kurtarma operasyonu, hayatta kalma mücadelesine dönecektir.
 • Kitap: Jane Austen – İkna
  Bir türlü kavuşamayan iki aşığın hikayesi okumak beni her zaman etkilemiştir. Bu kitabı önerme sebebim ise tamamen umutsuz bir romantik olmam! Anne Elliot henüz on dokuz yaşındayken Yüzbaşı Frederick Wentworth’e ilk görüşte aşık olur ve nişanlanırlar fakat aralarındaki statü farkı yüzünden ayrılırlar. Aradan geçen yıllar sonra yine karşılaşan bu iki aşığın sonunda kavuşup kavuşamayacağını merakla bi’ solukta okudum.
 • Şarkı:
  Bu aralar bıkmadan dinlediğim şarkıyı şöylece iletiyorum:

Sevgi

 • Film: Hachiko – Bir Köpeğin Hikayesi
  Kalplere dokunan en iyi filmlerden biridir. Bir köpeğin dostluğunu, sadakatini ve yoldaşlığını en güzel şekilde işlemesi filmi etkileyici yapmak için yetiyor. Yeri gelip gülümseten, yeri gelip ağlatan sahneleri ile duygulara ve kalbe en güzel şekilde hitap etmeyi başarmış filmlerden biridir. İster ailenle ister arkadaşlarınla keyifli zaman geçirmek için listende bulunması gereken bir yapım kesinlikle.
 • Dizi: 2 Broke Girls
  İronileri ile ünlü dizidir. Bambaşka hayatlardan gelen bambaşka karakterlere sahip iki kişinin yollarının kesilip, ev arkadaşı olmaları ile ilerleyen bir dizi olayları konu almaktadır. Mizahi kapasitesi yüksek ve keyifle izlenebilecek bir dizi. Göz atmadan geçmeyin.
 • Kitap: Tess Gerritsen – Kan Gölü
  Cinayet romanları denince akla gelen en ünlü isimlerden biri Tess Gerritsen’dır. Şüphesiz ki Kan Gölü de en iyi romanlarından biridir. Bir dizi olaylar sonucu kasabaya yeni taşımaları ile buna yakından tanık olan anne ile oğlu için bu olayların bir an önce düzeltilmesi ve yoluna koyulması gerekmektedir. Heyecanın eksilmediği ve merak duygunun solmadan devam edeceğin bir kitap olacağına emin olabilirsin.
 • Şarkı:
  Son günlerde müzik dünyasına hızlı giriş yapan ve aynı hızla yükselen şarkılardan biri. Kendini sevmeyi en güzel şekilde işlemesi kesinlikle şarkının tüm çekiciliğini tamamlıyor. Enerjiyi depolama etkisi veriyor. Keyif ve eğlencen için en iyi tavsiyemdir.

Önerilerimizden hangisi daha çok hoşuna gitti? Hadi yoruma!

Yazan:

Alev Ateş

Sadece 27.