Listeliyoruz ailesi olarak her ay sana birbirinden keyifli film, dizi, kitap ve şarkı önerileriyle geliyoruz! Sen de ailemize katılmak istersen iletişim adreslerimizden bize ulaşabilirsin. 

Dilersen Mart Önerilerine buradan bakabilirsin!

Hadi önerilerimize birlikte bakalım:

Alev

 • Film: Backtrack – Ölüm Treni
  Kızını kaybeden psikolog, farklı bir şehirde yeni bir hayata başlamak ister. Yeni hastalarıyla çalışan adam, bütün hastalarının aslında ölü olduğunu ve hepsinin de aynı gün öldüğünü keşfeder.
 • Dizi: The Boy Next Door
  Hem güleyim hem de bir oturuşta dizi bitireyim diyorsan, The Boy Next Door tam sana göre! 15 bölümlük bu mini dizinin her bölümü 5 ila 7 dakika arasında değişiyor. Park Kyu Tae ve Sung Ji Jae aynı blokta komşulardır. İstemeden öyle talihsiz ve garip durumlara düşerler ki etraflarındaki herkes onları gay bir çift zanneder. İşin kötüsü onları bir ilişkide zannedenlerin içinde her ikisinin hoşlandığı bir kız da vardır.
 • Kitap: Stella M. Trevez – Ben 50 Yaşındayım Oğlum 59
  Reenkarnasyona inananlardan mısın? Öyleyse bu kitabı mutlaka okumalısın. Yazarın kendi başından geçtiğini iddia ettiği kitabı hayretler içerisinde okuyacaksın. Öldükten 9 yıl sonra tekrar dünyaya gelen kadının, ilk hayatında dünyaya getirdiği çocuğu aramasını anlatan bu kitabı bir çırpıda bitireceğine eminim.
 • Müzik: Batuhan Kordel – Seni Terk Etmem Gerek
  E hazır yeni şarkı çıkarmış, eklemesek olmaz.

Desenli Dünya

 • Kitap önerisi: Şeker Portakalı-José Mauro de Vasconcelos
  “Kalbimiz kocaman olduğu sürece sevdiğimiz her şey içine sığar” diyen beş yaşındaki kocaman adam Zeze. Şefkat arayan, merhametli, hayallerde yaşayan, çok akıllı ve zeki ancak olgun bir insan gibi hayatla erkenden tanışan bir çocuk. Aslında hepimiz birer Zezeyiz. Onun dünyasında kendine ait bir şeyler bulacağına eminim. Bu kitabı neden bu kadar geç okudum demeden geçemedim ve bir solukta bitirdim. Sen de benim gibi çok geç kalma.
 • Müzik:Bir Türkü Bin Ağıt: Hey Onbeşli
  Anadolu topraklarında, özellikle düğünlerimizde hala oyun havası olarak çalınan ve Tokat yöresine ait “Hey Onbeşli” türküsünün aslında bir ağıt olduğunu ve gerçek hikayesini biliyor muydun? Rumi takvime göre 1315 doğumlu olan ve Çanakkale cephesine gidip geri dönemeyen şehitlerimizin, hazin ve gerçek hikayesini anlatır. Bu yaşayan ağıtı bir türkü olarak tekrar dinlemek istemez misin?

Egemen

 • Film: Milyoner
  Hindistan Sineması’na ilgimi başlatan filmdir kendisi… Yoksul bir aileden gelen gencin, yarışmadaki tüm soruları bilmesi mümkün müdür? Yoksa hile mi yapmıştı?
 • Dizi: The Stranger
  Karısının hakkında her şeyi bilen bir yabancının gizemini çözmeye çalışan bir koca… İftardan sahura kadar, oturup bitirebileceğin bir mini dizi…
 • Kitap: Geceyarısı Kütüphanesi
  Küçük seçimler büyük sonuçlar doğurabilir… İntihar etmeye karar veren kadının karşısına aniden çıkan bir kütüphane, ne kadar sürükleyici bir konu olabilir ki? Okuyup görebilirsin.
 • Müzik: Nova Norda Aşka Çarem Yok
  Sahnedeki pozitif enerjileri ile sevilen Kuzey Yıldızı’ndan efsane bir parça daha…

Burak

 • Film: Road House
  Eski bir UFC dövüşçüsü olan Dalton’un, Florida Keys’te bir barda fedai olarak işe girmesini konu alan film çok büyük beklentilere girmeden keyifli bir seyir zevki vaadediyor. Film komedi etiketi içermese de bir çok yerli yapımdan çok daha fazla güldürmeyi başardı. Çekirdek ve kolanız hazırsa keyifli seyirler dileriz.
 • Dizi: İçerde
  Eğer türk dizilerinin gereksiz uzun bakışma sahnelerinden ve aynı konsept üzerine kurulu olmasından sıkılıp zamanında yabancı dizilere geçmiş ve içerdeye şans vermemişseniz, bir şans vermenizi öneririm. Her saniyesi heyecanlı ve merak uyandıran harika bir uyarlama diyebilirim.
 • Şarkı: Wegh – Kennedy’i Ben Vurdum
  Her ne kadar oldschool bir rap dinleyici olmamdan ötürü son yıllarda çıkan hiç bir şarkıyı tekrar tekrar dinleyecek kadar beğenemesem de Wegh bu şarkısı ile bendeki durumları değiştirdi. Aynı zamanda, Yağsın dünya üstüme ve Murabba şarkılarına da bir kulak verebilirsiniz.

Burcu

 • Film: Waking Life
  Normal bir film olarak çekilip sonradan animasyona çevrilen bu filmi sağlam kafayla izlemelisin. Film, bir adam rüyasında çeşitli insanlarla tanışıp evrenin anlamlarını ve amaçlarını tartışmasını konu alıyor. Oldukça felsefi olan bu film seni bir hayli düşündürecek.
 • Dizi: The Story of Diana
  Kate Middleton birçok teoriyle tüm dünyanın gündeminde. Bu gerçekten yeni bir Diana vakası olabilir mi bilmiyorum ama Diana’nın hikayesini birlikte yeniden hatırlayalım.
 • Şarkı: Egemen Akkol, Şenceylik – Yarım
  Denemedik mi sanki senle bin kere…

Merve

 • Film: İnsanlar İkiye Ayrılır
  Filmde, borç tahsil işinde çalışan genç kadının bir başka kadından borcunu alabilmek için neler yapabileceği gösteriliyor. 1 saat 42 dakika süren İnsanlar İkiye Ayrılır’ı çıtırlık atabilirsin.
 • Dizi: Düğüm
  Cinayet vakalarını çözüme kavuşturan bir televizyon programının sunucusunun, tek oğlunun adının cinayete karışmasıyla gelişen olayları işliyor. Bergüzar Korel’in buradaki oyunculuğunu takdir etmezsek olmaz. Bu tarz diziler hoşuna gidiyorsa tek solukta izleyeceğine eminim.
 • Kitap: Fahrenheit 451 Ray Bradbury
  En ünlü “distopya” kitapları arasında yer alan Fahrenheit 451, Ray Bradbury’nin muhteşem zekasıyla okuyanları derin düşüncelere sevk ediyor.
 • Müzik: Manga- Dünyanın Sonunda Doğmuşum

Sevgi

 • Dizi: You
  Saplantı üzerinden psikolojik etkileri de yansıtan bir yapım. Dış dünyamızı belki de daha iyi gözlemlememiz ve etrafımızdaki kişilere daha fazla dikkat etmemiz gerektiğine dair ders veren bir dizi de diyebiliriz.
 • Kitap: Sanrı ve Gerçek – Kemal Siyahhan
  Aşk dünyası içinde sanrı ile gerçeklerin iç içe geçtiği bir dünya. Ölen anne babasının ardından yas içinde hayatı öğrenmeye çalışan bir genç kızın hikayesi.
 • Müzik: Beyonce feat Miley Cyrus – ıı most Wanted
  Yeni yayınlanan bu şarkı Beyonce ve Miley’nin müthiş ses uyumu ve başarılı alt yapısı ile takdire şayan bir çalışma olmuş.

Daha fazla öneri için “Editörler Öneriyor” kategorimizi incelemeyi unutma. Ayrıca aramıza katılmak istersen Listeliyoruz Instagram adresinden bize mesaj atabilirsin❤️

Yazan:

Alev Ateş

Sadece 27.