Belli aralıklarla sırları asla çözülemeyen garip olaylardan bahsedeceğimiz Gizemli Olaylar Serisi ile karşındayız. Önceki gizemli olayı okumadıysan: Gizemli Olaylar Serisi: Thomas Busby’nin Lanetli Sandalyesi

Yepyeni bir seri ile karşınızdayız! Bundan sonra belli aralıklarla sizlere sırları asla çözülemeyen garip olaylardan bahsedeceğiz. İlk konumuz: Woolpit’in Yeşil Çocukları.

Woolpit, İngiltere’nin küçük bir kasabasıdır. Neden bu kasabadan bahsediyoruz peki?
12. yüzyılda Kral Stephan döneminde Woolpit Kasabası’ında garip bir olay yaşanıyor. Kasabanın yakınlarında köylüler bir çukurdan sürünerek çıkan, bir kız bir erkek olmak üzere iki küçük çocuk buluyorlar. Bunlar öyle sıradan çocuklar da değil üstelik, ten renkleri normal bir insandan oldukça farklı. Bulunan çocuklar yemyeşil bir ten rengine sahip ve üzerilerindeki kıyafetler kasaba sakinlerinin daha önce görmediği türdendi. Yaşanan şaşkınlığın ardından çocuklar kasabaya getiriliyor.

Çok geçmeden çocuklardaki tek garipliğin ten renkleri olmadığı fark ediliyor. Çocuklar, kasaba sakinlerinin bilmediği bir dil konuşuyorlar ve sürekli ağlıyorlar. Bitkin hâllerinden aç oldukları düşünülen çocuklar, önlerine konulan hiçbir yemeğe dokunmuyorlar. Bir süre sonra çocukların sadece çiğ fasulye yediklerini fark ediyorlar.

Rahip William çocuklardan erkek olanının çok tedirgin, uyuşuk ve güçsüz olduğunu gözlemler, kızın ise erkeğe göre daha dinç ve iletişime açık olduğunu fark eder. Zaten kısa süre sonra erkek çocuk hayatını kaybeder.

Kız ise yemek yemeyi öğrenir. Zamanla ten rengi normale döner, hatta İngilizceyi bile öğrenir. İşte öğrenilmek istenilen şey burada sorulur: “Nereden geldiniz?”

Yazar Harold T. Wilkins‘in, ” Flying Saucers Uncensored” (Sansüre Uğramamış Uçandaireler) adlı eserine göre yanıt şu şekildedir:

“Bizler Aziz Martin’in ülkesindeniz. O, ülkemizdeki baş azizdir. Ülkemizin nerede olduğunu bilmiyoruz. Sadece şunu hatırlıyoruz: Bir gün her zamanki gibi tarlada babamızın sürüsünü otlatıyorduk. Birden büyük bir gürültü işittik. Tıpkı Aziz Edmund Günü’nde hep birlikte çalan çanların sesine benzeyen bir gürültüydü. Birden ‘ruhumuzdan’ kavrandık ve kendimizi hasat yaptığınız tarlada bulduk…”

“Bizim orada Güneş hiç görünmezdi, Güneş ışığı yoktu. Sadece bu dünyada Güneş’in doğmasından ve batmasından önce meydana gelen alacakaranlık gibi bir loşluk vardı. Yine de bizden çok uzakta olmayan; fakat çok geniş bir akarsuyla bizim ülkemizden ayrılmış bir ışık ülkesi görülürdü.”

Kız, normal hayata uyum sağlamış ve denilene göre evlenmiştir.

Peki çocuklar neden yeşil renkte?

Bu konuda bilinen birkaç teori mevcut. Örneğin bir kesim, çocukların bir yerde tutulduğu ve dış dünyadan uzak bir şekilde kölelik yaptırıldığı düşünülüyor. Bir kesim ise çocukların uzaydan gelmiş olabileceğini düşünüyor.

Bilimsel açıdan bakacak olursak: Arsenik yataklarının ten rengi değişimine sebep olduğu düşünülüyor. Arsenik zehirlenmesinin yeşil ten rengine ve akli denge kaybına sebep olduğu söyleniyor.

Son olarak: 19. yüzyılda İspanya’da yeşil ten rengine sahip, ağlayan iki çocuk daha bulundu. Haklarında çeşitli teoriler bulunsa da, gizemleri hiçbir zaman çözülemedi. Sen bu konu hakkında ne düşünüyorsun?

Sen bu konu hakkında ne düşünüyorsun? Yorumlarını bekliyoruz! Ayrıca daha fazla bu tarz içerik için Suç ve Gizem kategorimize göz atabilirsin. Aramıza katılmak istersen Listeliyoruz Instagram adresinden bize mesaj atabilirsin❤️

Yazan:

Alev Ateş

Sadece 27.