Arkadaşlarınla evde oturmaktan sıkılıyor ve yapacak keyifli aktiviteler arıyorsan doğru yerdesin! Evet evde yapılabilecek etkinlikler, dışarıda yapılabilecek etkinliklere göre sınırlı. Yine de evini eğlenceli bir ortama dönüştürebilirsin! Aşağıda sen ve arkadaşların için çeşitli aktiviteler derledik. Arkadaşlarınla istediğiniz aktivite ya da aktiviteleri deneyerek keyifli vakit geçirebilirsiniz! Eğer hazırsan başlayalım:

1. Gün Yapın

Evet doğru duydun! İlla annelerimiz yapacak değil ya. Üstelik son zamanlarda gün tabakları oldukça popüler. Arkadaşlarınla hazırlayacağın lezzetli yemeklerle güzel bir sofra kurabilir, keyifli sohbetler edebilir, bol bol fotoğraf ve video çekebilirsin.

2. Oyun Oynayın

“Evet oynayalım ama ne??” diyorsan senin için harika önerilerimiz var! İskambil kartı ile dost kazığı, pis yedili, pişti gibi oyunlar oynayabilirsin. 101 atabilir, video oyunlarına göz atabilirsin. Artık günümüzde arkadaşlarla oynanacak masa oyunlarının yanı sıra dedektiflik oyunları da çıktı! Ayrıca kartta yazanı yapmanı isteyen, modunu ifade edebileceğin oyunlar da mevcut. E elinizde bir şey yoksa telefonuna tabu, risk gibi oyunlar indirebilir, sessiz sinema oynamayı teklif edebilirsin. Artık oyunlar eskisi gibi sınırlı değil, bu büyük bir şans.

3. Dans Edin

Müzik ruhun gıdasıdır, arkadaş ortamlarının da öyle! Arkadaşınla en sevdiğiniz şarkıların karaoke versiyonlarını açarak hem şarkı söyleyebilir hem dans edebilirsiniz. Yok söylemek bize göre değil dersen dee, sadece müziği aç ve dansa başla!

4. Spor Yapın

Kabul edelim ki tek başına spor yapmak biraz sıkıcı olabiliyor. Bu sağlıklı yola arkadaşını da kendinle birlikte sürükle! Beraber yoga yapın, ısınma hareketleri yapın, ne isterseniz.

5. Bakım Yapın

Bakım yapmak kadar güzel bir şey varsa o da arkadaşla bakım yapmaktır! Güzelliğinize güzellik katarken hem kendinizi iyi hissedecek hem de birlikte keyifli vakit geçireceksiniz.

6. Film Maratonu Düzenleyin

Pijama gecesi tadında film maratonu düzenleyebilirsin. Geleceğe Dönüş, Harry Potter gibi seri filmlerle başlayabilir, dilersen kostümlü film günlerine kadar götürebilirsin. Her şey senin ve arkadaşlarının yaratıcılığına kalmış!

7. Bol Bol Plan Yapın

Arkadaşlarınla çıkacağın bir tatil planı, birlikte gezebileceğiniz yerler, izleyeceğiz filmler, okuyacağınız kitaplar, para kazanabileceğiniz işler… Plan yapacak çok şey var! Arkadaşına sor bakalım, neyin planını yapmak ister?

Yazan:

Alev Ateş

Sadece 27.