Asa Butterfield, 1 Nisan 1997’de İngiltere’de dünyaya geldi. Kariyerine çocuk oyuncu olarak başlayan Asa, “Çizgili Pijamalı Çocuk” filmindeki Bruno rolüyle ilk büyük çıkışını yapmıştır. Şu an Sex Education dizisiyle ününü sürdürse de başka birçok önemli projede yer almıştır.

Hadi o zaman, Asa Butterfield’ın büyümesine filmleriyle tanık olalım!

The Boy in the Striped Pyjamas / Çizgili Pijamalı Çocuk

2008 – Savaş / Gerilim – 1 saat 34 dakika

Nazi Almanya’sı Bruno’nun babasını görevli olarak Polonya’ya gönderir. Bruno, kasabadaki toplama kampının tel örgülerinin öbür yanındaki bir çocukla arkadaş olur ancak iki çocuk arasında gelişen bu dostluk, özellikle oğlunun bu kampla ilgili gerçeği öğreneceğinden kuşkulanan Alman annenin (Vera Farmiga) endişelerini artıracaktır. Bruno ve ailesinin yeni evleri bir buçuk milyon Yahudinin Nazilerce öldürüldüğü Auschwitz toplama ve yoketme kampının bitişiğindedir.

Nanny McPhee and the Big Bang / Nanny McPhee Büyük Patlama

2010 – Çocuk / Komedi – 1 saat 49 dakika

Nanny McPhee Büyük Patlama, fantastik bir komedi filmi. Büyüler, entrikalar, sihirli numaralar ve gizemli olaylar zinciri heyecan dozajını hiç eksiltmeden sürükleyici bir şekilde sinemaseverlere aktarılıyor. Zaman boyutunda ileriye doğru atlama yapan Dadı McPhee, kocasının savaşa gitmesinden sonra aile çiftliğini tek başına çekip çevirmeye çabalayan genç anne Bayan Green’in (Maggie Gyllenhaal) kapısında peydah oluverir. Bayan Green’in çocuklarının başının belada olduğunu duyumsar. Eve yerleşen, hiç de ayrılmaya niyeti olmayan küstah ve tiksinti verici iki kuzene karşı mücadele vermektedirler. Uçan motosikletlerle yontuların, ağaçlara tırmanabilen bir domuz yavrusunun ve en olmadık anlarda ortaya çıkan yavru bir filin yardımıyla harekete geçen Dadı McPhee, küçük yaramazlara yepyeni beş ders öğretmek için sihirli güçlerini sarfedecektir.

Hugo

2011 – Macera / Gizem – 2 saat 7 dakika

Brain Selznick’in sihir temalı çocuk romanından uyarlanan olan film, Paris tren istasyonunun duvarları arasında yaşayan ve saatlerden sorumlu olan kimsesiz bir çocuğun, bir gün saati tamir etmeye teşebbüs etmesiyle yaşadığı gizemli macerayı konu ediyor. 1902 yapımı “Aya Seyahat” gibi birçok filmi olan ünlü illüzyonist Georges Melies’ın filmleri hakkında da birçok bilgi öğrenebilirsin.

Ender’s Game / Uzay Oyunları

2013 – Bilim Kurgu /Aksiyon – 1 saat 54 dakika

Gavin Hood tarafından yönetilen film, Orson Scott Card’ın klasikleşmiş bir bilim kurgu romanından uyarlanmıştır. Düşman bir uzaylı topluluğu dünyaya saldırır. Donanma komutanı olan Mazer Rackham, onlarla kahramanca mücadele eder. Askeriyenin eğittiği genç askerlerin arasından çok zeki olan Ender Wiggin’in birliğe katılması istenir. Kısa bir süre sonra başarrılı Ender, Kumanda Okulunda yükselir.  Mazer Rackham’ın tarafından, dünyayı kurtarmaya giden bu tehlikeli yol için bir eğitim alacaktır.

X+Y

2014 – Belgesel / Gerilim – 1 saat 51 dakika

Genç bir matematik dehası olan Nathan (Asa Butterfield), sayılarla olan başarısını sosyal ilişkilerinde gösterememektedir. Annesi Julie de dahil olmak üzere etrafındaki herkesi kendinden uzaklaştırıp yalnızlığı seçmektedir.

Miss Peregrine’s Home for Peculiar Children / Bayan Peregrine’in Tuhaf Çocukları

2016 – Fantastik / Macera – 2 saat 7 dakika

16 yaşındaki Jacob Portman kendini gizemli bir adada ve 70 yıl öncesinde bulduğunda, burada yaşayan kendisi gibi tuhaf ama gizemli güçlerle donanmış genç öksüzlerle karşılaşır. Bu çocuklar, Bayan Peregrine‘in koruması altında yaşamlarını sürdürmektedir.

The Space Between Us / Bu Dünyanın Dışında

2017 – Bilim Kurgu / Romantik – 2 saat 1 dakika

Mars’ta insan kolonisi kurmak için yola çıkan bir uzay mekiğindeki astronotlardan biri olan Sarah Elliot, Mars’a iniş yaptıktan hemen sonra bir erkek çocuğu dünyaya getirip hayatını kaybeder. Ekipteki diğer kişiler tarafından büyütülen Gardner Elliot ,16 yaşına geldiğinde yalnızca 14 bilim adamını tanıyan, dünyaya dair okudukları dışında hiçbir bilgisi olmayan fakat son derece zeki ve meraklı bir genç haline gelmiştir. Dünyaya geri gönderilen Gardner, burada büyük bir kültür şoku yaşar. Yapılan tıbbi testlerde bünyesinin dünya atmosferine uygun olmadığı tespit edilir fakat Gardner, NASA’nın kendisine tahsis ettiği yerden kaçarak internette tanıştığı ve dünyada tanıdığı tek kişi olan genç kız Tulsa ile dünyayı ve kendi insani duygularını keşfedeceği bir yolculuğa çıkar.

Journey’s End

2017 – Savaş / Aksiyon – 1 saat 47 dakika

1918 yılında Aisne’deki bir siperde geçen bu hikaye, akıl sağlığı git gide bozulan genç subay Stanhope ve onun liderliğindeki bir grup İngiliz subayının kaderlerini beklemelerini konu alıyor. Film, savaşın acımasızlığına ve insan psikolojisi üzerindeki yıkıcı etkisine dair sarsıcı bir portre çiziyor.

The House of Tomorrow / Yarının Evi

2017- Komedi / Dram – 1 saat 26 dakika

16 yaşındaki Sebastian, hayatını Nana ile birlikte, turistlerin ilgi merkezi olan jeodezik kubbeli evlerinde geçirir. Nana, Sebastian’ı eski akıl hocası Buckminster Fuller’ın fütürist öğretilerine göre yetiştirir ve onun bir gün Fuller gibi dünyayı daha iyi bir yer haline getireceğini ümit eder.

Slaughterhouse Rulez / Slaughterhouse Kuralları

2018 – Korku / Komedi – 1 saat 44 dakika

Slaughterhouse, özellikle varlıklı ailelerin tercih ettiği ünlü bir İngiliz yatılı okuludur. Okulun yeni üyesi olan mütevazi bir geçmişe sahip Don Wallace, zorba altıncı sınıf öğrencilerinin başkanlık ettiği, gizemli kuralların ve şaşırtıcı ritüelleri uygulandığı bu dünyaya ayak uydurmak zorunda kalır.

Then Came You / Sonra Sen Geldin

2018 – Macera / Romantik – 1 saat 37 dakika

Film, ölümcül bir hastalığa yakalanmış cesur bir genç kız olan Skye’ın hikayesini anlatıyor. Skye, havaalanında çalışan 19 yaşındaki Calvin ile arkadaş olur. Kendi gölgesinden bile korkan evhamlı Calvin, Skye’ın ölmeden önce yapılacaklar listesindeki şeyleri yapmasına yardım eder.

Your Christmas or Mine? / Noel Sürprizleri?

2022 ‧ Komedi / Romantik – 1 saat 34 dakika

Noel Arifesi ve Marlyebone İstasyonu’nda vedalaştıktan sonra yeni aşıklar Hayley (Cora Kirk) ve James’in (Asa Butterfield) Noel için ayrı kalmaya dayanamamaları ve bu yüzden ikisi de farkında olmadan birbirlerine sürpriz yapmaya karar vermeleridir. yanlışlıkla tren değiştirmek Kar yağmaya başlar ve bununla birlikte Noel boyunca birbirlerinin ailesiyle kapana kısılmış olduklarını anlarlar. Sırları çözüldükçe aşkları hayatta kalacak mı?

All Fun and Games / Ölümcül Oyun

2023 – Korku / Sürükleyici – 1 saat 17 dakika

Salem’li bir grup genç, lanetli bir bıçak keşfeder. Bu bıçak, onları çocukluk oyunlarının kanlı ve ölümcül versiyonlarını oynamaya zorlayan bir şeytanı serbest bırakır. Kazanan olmaz, sadece hayatta kalanlar vardır.

Peki senin en sevdiğin Asa Butterfield filmi hangisi?

Daha fazla bu tarz içerik için Film kategorimize göz atabilirsin. Ayrıca aramıza katılmak istersen Listeliyoruz Instagram adresinden bize mesaj atabilirsin❤️