Eğer güzel bir film izlemek istiyorsan ama elindeki tüm seçenekleri tükettiysen doğru yerdesin! Senin için az bilinen ama birbirinden güzel birkaç film önerisi hazırladık. Listemiz en yeniden en eskiye doğru gidiyor. Şimdiden iyi seyirler! 🤩

In Your Eyes (Gözlerinde) – 2014

Rebecca ve Dylan birbirini tanımayan ve farklı yerlerde farklı hayatlar yaşayan iki insan. Rebecca başarılı bir doktorun eşiyken; Dylan ise hapisten yeni çıkmış ve kendisine yeni bir hayat kurmaya çalışan biridir. Bu ikiliyi bağlayan tek nokta ise telepatik bir güç! Rebecca ve Dylan çocukluk çağlarından beri, birbirlerinin gözlerinden yaşadıkları hayatları görebilmekte ve hissedebilmektedirler. Doğaüstü yetenekleri bir zaman sonra daha üst seviyeye çıkar ve birbirleri ile iletişime geçmeyi başarırlar. Peki ama nasıl mı? Cevabı için filmi izlemelisin.

When Marnie Was There (Marnie Oradayken) – 2014

Eğer anime seviyorsan mutlaka bu filmi izleme listene almalısın! Ghibli Stüdyosu’nun bir filmi olan Marnie Oradayken, terk edilmiş gizemli bir evde yaşayan kızın hikayesini konu alıyor. Hiç arkadaşı olmayan Anna, bir gün Marnie ile karşılaşıyor. Marnie, gizemli evde yaşayan küçük bir kızdır. İnsanlardan uzakta yaşayan Marnie, eve yeni bir aile taşınınca ortadan kaybolur. Anna ise tek arkadaşını bulmak için uğraşır.

A Thousand Words (Kelimeler Yetmez) – 2012

Eddie Murphy harikası bir film olan Kelimeler Yetmez, Jack adlı karakterin günün birinde bahçesinde Bodhi ağacı çıkmasıyla hayatının değişmesini konu alıyor. Bu ağaçta tam tamına 1000 yaprak vardır ve Jack konuştukça ağaçtan yapraklar dökülmektedir. Ağacın son yaprağını dökmesi Jack ve Bodhi ağacının sonu anlamına gelir. Bu nedenle de Jack artık konuşmak yerine farklı iletişim şekilleri aramaya başlar.

Starbcuk (Benim 533 Çocuğum Var) – 2011

Orta yaşlı fakat genç bir ruha sahip olan David, sperm bankasına bağışta bulunur. Yapılan bir hata sonucu David’in tam 533 çocuğu olur! Tüm çocuklar David’le tanışmak ister. Peki David ne mi yapar? Kimliğini gizleyerek onlarla tek tek tanışmaya çalışır.

Pleasantville (Yaşamın Renkleri) – 1998

Hayatından memnun olmayan David’in, kız kardeşi ile yaptığı bir kavga sonucunda yanlışlıkla televizyon dizisine girmelerini anlatan bir film Pleasantville. Renksiz bir dünya içerisinde sıkışıp kalan David ve Jennefer, artık kitapların sadece kapaktan ibaret olduğu, itfaiyecilerinse sadece kedi kurtardığı sıkıcı bir yerdedir. Siyah beyaz bir dizinin içerisine giren kardeşlerin, o dünyayı nasıl renklendirdiklerine şahit olmak için bu filmi izleyebilirsin. Üstelik bu dizi Sihirli Annem’e de ilham olmuş! Hatırlarsan bir bölümünde Firuze televizyonun içerisine sıkışıp kalıyordu. ✨

My Girl (Kız Arkadaşım) – 1991

Evde Tek Başına serisinden tanıdığımız Macaulay Culkin, bu filmde bambaşka bir karakterle karşımıza çıkıyor. Dram filmi olan Kız Arkadaşım, iki küçük çocuğun arkadaşlığını konu alıyor. Üvey annesi ile boğucu bir atmosfer yaşayan Vada’nın en yakın arkadaşı Thomas olacaktır. Sonunda gözyaşlarını tutamayacağına eminiz.

Filmleri izledikten sonra yorum yapmayı unutmayın! 💖

Yazan:

Alev Ateş

Sadece 27.