Ben Perseus, bu kez animasyon filmleri için karşındayım. Animasyon filmsiz yaşanamaz, yaşanması teklif dahi edilemez 🙂 Bunun için ölmeden önce izlemen gereken animasyon filmlerini listeliyorum!

Toplam 13 adet film ve ufak kesitleri seninle…

1) Happy Feet (Neşeli Ayaklar)

Antarktika’da geçen bir komedi animasyonudur. Antarktika’da yaşayan İmparator penguenlerinin her birinin ruh eşini bulmak ve etkilemek için bir şarkısı olmalıdır ama şarkı söyleyemeyen bir penguen dünyaya gelir. İzlerken montunu giymeyi unutma! 🙂

2) Wall-E:

Hikâye; Harap edilmiş, kirli ve kuru bir dünyada başlar. Yüzyıllar önce bütün insanlar, çevrenin kesintisiz kötü kullanımı yüzünden yaşanamaz hale gelen dünyayı mega bir şirketin inşa ettiği gemiler ile terk etmiştir. Wall-E ise; dünyayı temizlemek için üretilmiş bir robottur.

3) Toy Story (Oyuncak Hikayesi):

Bu filmin baş karakteri “Andy” oyuncak koleksiyonu yapmayı seven bir çocuktur ama bilmediği şey ise Andy olmayınca Kovboy Woody liderliğinde canlandığıdır.

Benim hatırladığım kadarıyla ilk izlediğim animasyon filmiydi… Hepimiz CD’li dönemleri biliyoruz, değil mi? CD’si bozulana kadar tekrar tekrar izlediğimi hatırlıyorum.

4) Finding Nemo (Kayıp Balık Nemo):

Nefesini tuttun mu? Suyun altına iniyoruz! Bir palyaço balığının yaşamına tanıklık edeceksin. Balığımız “Yay” olabilir mi? Çünkü, aşırı meraklı ve maceracı bir karaktere sahip…

5) Monsters (Sevimli Canavarlar):

Yaşayabilmek için insanlara ihtiyacı olan canavarların olduğu bir dünya hayal edebilir misin? Ben edemiyorum da… Yalan söylemeyeceğim bu filmi izlediğimi hatırlamıyorum ben. Belki birkaç defa izlemiş olabilirim. Çocukluğumda etki bıraktığını hatırlayamıyorum.

6) Ratatouille (Ratatuy):

Ana karakterimiz olan Remy’nin aşçı olma arzusunu konu olan çok güzel bir animasyon filmidir kendisi… Paris yolcusu kalmasın!

7) The Incredibles (İnanılmaz Aile):

Ünlü bir süper kahraman olan Bob’un bu işlerden elini ayağını çekmesinden 15 yıl sonra kendisine önemli bir görev verilir. Biraz Fantastik 4’lü havası var filmde sanki. Yani bana izlerken öyle gelmişti.

8) Shrek:

Çirkin devler de aşık olabilir arkadaşlar… Hatta eşek ve ejderha bile aşk yaşayabilir. Onu sorgulamayacağım şu an. Mutluluklar dilerim çiftimize… Dublajı kaliteli olan yapımlardan bir tanesidir kendisi.

9) Kung Fu Panda:

Şişko bir pandadan dövüşçü olabilir mi? Eğer söz konusu bir kehanet ise, evet olabilir. Kehaneti gerçekleştirmek için görevlendirilince, hayalleri gerçeğe dönüşen ponçik bir pandayı çok seveceksin!

10) Bolt:

Süper güçlere sahip olduğunu düşünen bembeyaz bir köpeğe odaklanan bu animasyon filmini şahsen hiç izlemedim. Sahibinin kaçırıldığına inanınca, uzun ve heyecanlı bir yolculuğa çıkar. Bir gün bunu da izlerim elbet.

11) Madagascar:

Yazlık kıyafetlerin hazırsa, Afrika kıtasına yolculuğa çıkıyoruz! New York’ta hayvanat bahçesinde yaşayan zebra Marty’nin doğal ortamına dönmek istemesi sonucu, oluşacak bir maceraya hazır mıyız?

12) Cars (Arabalar):

Tamam, başlıyoruz. Odaklan. Hız. Ben hızım. Bir kazanan, kırk iki kaybeder. Ben kaybettikleri kahvaltı planına yerim. Kahvaltı mı? Belki de kahvaltı yapmamak gerekiyordu. Kahvaltı bana iyi gelebilirdi. Hayır, hayır, hayır, odaklanın. Hız. Hızlıdan daha hızlı, çabuktan daha çabuk. Benim adım Şimşek. Hız. Ben hızım.

13) Ice Age (Buz Devri): 

Belki de büyük çoğumuzun en sevdiği animasyon ile finali yapmak istiyorum. Konusunu anlatmayacağım, sen zaten biliyorsun. Ah o sincap yok mu sincap?

Bonus:

Bonus olarak “Elemental” filmini önerebilirim. Bununla ilgili sahne koymayacağım, sürprizi kaçmasın. İzlemen gereken 14. film olarak bunu öneriyorum.

Daha fazla bu tarz içerik için Sinema kategorimize göz atabilirsin. Ayrıca aramıza katılmak istersen Listeliyoruz Instagram adresinden bize mesaj atabilirsin❤️