Geçmiş yıllardan beri favori aksesuarlar arasında piercing modelleri yer alıyor. Eğer sen de bu modaya ayak uydurmak istiyorsan, aramıza hoş geldiiin diyebiliriz! Peki, piercing yaptırmadan önce bilmen gerekenlere ne kadar hakimsin? Hadi birlikte bakalım! ?

Hangi Bölgeye Yaptıracağına Karar Verdin Mi?

Piercing yaptırmak aslında zor bir karar çünkü yaptıracağın bölgeyi iyi seçmen gerekir. Gerçekten beğenecek miyim, bana yakışır mı gibi sorular akılların bir köşesinde yer alır. Ayrıca bazı bölgeler, diğerlerine göre daha hızlı iyileşebilir. Örneğin; kulakta etli kısımlar hızla iyileşir. Eğer ilk kez piercing yaptıracaksan ve endişelerin varsa kulağını deldirebilirsin. Buna karşılık, kıkırdak bölgesi daha geç iyileşir. Yine de aklında bulunması gereken; doğru ve düzenli bir şekilde bakımını yapmak.

Kaç Piercing Yaptıracağına Karar Verdin Mi?

Bu aslınca acı eşiğine ve yaptıracağın piercinge göre değişiklik gösterir. Bana sorarsan bir oturuşta en fazla 3 piercing yaptırabilirsin. Eğer şüphelerin varsa bir tane yaptırmak yeterli olacaktır. Yaptırdığın piercing iyileşince diğer istediklerini de zamanla yaptırabilirsin.

İki Kulağa Aynı Anda Piercing Yaptırmak İster Misin?

Kesinlikle evet! Yine de ne yaptıracağına bağlı. Kulak memeni deldireceksen iki tarafa yaptırman sıkıntı olmayacaktır ama kıkırdak deldiriyorsan, hangi tarafa doğru yatacağını düşünmen gerekir. Ayrıca iyileşme için uykunun önemli bir yeri vardır. Bu nedenle rahat bir uyku çekmeyi düşünerek hareket edebilirsin.

Piercing Yaptıracağın Yere Ne Kadar Güveniyorsun?

Tamam piercing yaptırmaya karar verdin fakat nerede? Piercing yaptırırken, kullanılan malzemelerin hijyenik olması oldukça önemli.  Ayrıca kulak memesi dışında hiçbir piercing tabanca ile yapılmamalıdır. Piercing yaptırmadan önce, piercing gelecek yerin işaretlenmesi ve sana gösterilmesi de gerekir. Gideceğin yerin bu koşulları taşıyor olmasına dikkat edebilirsin.

Piercing Bakımına Ne Kadar Hakimsin?

En önemli aşamalardan bir tanesi de piercing sonrası bakımdır. Piercing yapılan bölgeyi temiz tutmak, dokunmamak ve en az 1 ay boyunca piercing değiştirmemek gerekir. Piercing yaptırdığınız kişinin söylediklerini de ihmal etmemelisin. Önerilen krem, oksijenli su, batikon gibi ürünleri doğru ve düzenli bir şekilde kullanmaya özen göstermelisin.

Eğer sen de piercing yaptırmaya karar verirsen, en renkli fotoğraflarını bizimle paylaşabilirsin! Nasıl mı? Bunun için tek yapman gereken @listeliyoruz_ hesabından bizi takip edip DM atmak ?

Yazan:

Alev Ateş

Sadece 27.