Kurban Bayramı hızla yaklaşıyor ve önümüzde koskoca 9 günlük bir tatil fırsatı var! Eğer bu tatil fırsatını nasıl değerlendireceğini bilmiyorsan, sakın üzülme. Senin için harika önerilerimiz var! Hazırsan başlayalım 😍

Bartın – Güzelcehisar

Antalya – Köprülü Kanyon

Antalya’da tatil yapılacak pek çok yer bulunuyor. Bu yerler arasında Patara, Adrasan, Çıralı, Olimpos gibi yerlerin yanı sıra gidilecek farklı bir yer daha var; Köprülü Kanyon! Köprülü Kanyon’da yok yok. Rafting yapabilir, bol bol yüzebilir, kamp yapabilir, ATV motor kullanabilirsin. Üstelik Tazı Kanyonu’nu da ziyaret edebilirsin. Ayrıca alanda river yoga, bisiklet turu ve dağ bisikleti, rafting, tırmanış, cip safari, paintball ve trekking yapılabilir. Son olarak, yakın bulunan Manavgat Şelalesi ve Selge Antik Kenti’ni de gezebilirsin.

Avşa Adası

Yok ben İstanbul’dan fazla uzaklaşmak istemiyorum, diyorsan rotanı Avşa Adası’na çevirebilirsin. Birbirinden güzel, temiz koyları, altın renginde kumsalları ile Avşa Adası’na bayılacağına eminiz. Adada gezilecek tarihi yerlerin yanı sıra, şarap tadımı yapılacak yerler de bulunuyor.

Kırklareli – İğneada

Harika denizi, ormanları, gölleri ve dereleriyle mutlaka görülmesi gereken yerlerden biri de İğneada. Bayram tatilini İstanbul’a yakın geçirmek isteyenler için de ideal. İğneada’da longoz ormanlarını gezebilir, 150 yıllık deniz fenerini ziyaret edebiirsin.

Çanakkale – Bozcaada

Güzel plajları, sahil yürüyüşleri, şarapları, bağları ve manzaralarıyla Bozcaada mutlaka gezilecek yerlerden biri. Bayram tatilinde keyifli bir Bozcaada turu yapabilirsin. Eğer gidersen, ünlü Ayazma Plajı’nda yüzmeyi de unutma.

Muğla – Kabak Koyu

Manzarasıyla büyüleyen Kabak Koyu, kamp ve otel tatili için oldukça ideal. Fethiye’ye yaklaşık olarak 1 saat uzaklıkta olmasıyla da dikkat çeken koyda, turkuaz renkli denizde doyasıya yüzebilir ve çevredeki güzellikleri keşfedebilirsin.

Balıkesir – Akçay

Ailecek sakin bir tatil yapma fikri varsa aklında, Akçay’ı tercih edebilirsin. Yazın boğucu sıcaklığını Akçay’ın buuuuz gibi sularında atlatabilirsin.

Peki, sen bu sene nereye gidiyorsunn?

Yazan:

Alev Ateş

Sadece 27.