İnsanların çoğu güzel olmak ve güzel görünmek için fazlaca çaba sarfediyor. Zamanlarını bunun için feda eden kişilerin başında ise elbette kadınlar geliyor. Kimi kadın için güzellik, saçını tarayıp temiz görünmek gibi algılanırken kimisi için bu hiç de az zaman ayrılacak bir konu değil. Tarihe baktığımızda da bunu açıkça görebilmek mümkün: Geçmişten Günümüze Güzellik Uğruna Yapılan İnanılmaz Şeyler

Örneğin; ilk rimel yüzyıllar önce külden elde edilerek kullanılıyordu ya da ilk kremler tedavi edici amaçlar ile kullanılıyordu. Beyaz ve soluk bir ten daha sağlıklı kabul ediliyor, kırmızı renkli meyveler ezilerek allık olarak kullanılıyordu.

Günümüze kadar güzellik algısı ne kadar değişirse değişsin sağlıklı güzellik algısı hep aynı kalmıştır ancak şunu unutmamalıyız ki güzel bir görüntü ve cilt için vitamin eksikliğimizin olup olmadığını tespit etmek ve güzelliğe ilk önce içimizden başlamak gerek. Çünkü temeli sağlıklı olmayan güzelliğin kalıcı olmayan sonuçlar verir.
Nitekim günümüz doktorları ve uzmanları bu konunun altını çizmekte, beslenmenin sağlık ve güzellik için öneminden bahsetmektedir. Çeşitli takviye gıdalar ile bunu desteklemeyi önermektedir. Günümüzde yaygınlaşan ve sıkça görünen rahatsızlıklarından biri olan kansızlık buna örnek verilebilir mesela.
Ben de bu konudan muzdarip olan ve kutu kutu kan ilacı, vitamin ilacı bitiren biri olarak, bu rahatsızlığı nasıl aştığımı ve ne tür bir tedavi uyguladığımı sana anlatacağım.
Söyleyeceğim iki malzeme ve iki bardak suyun varsa biraz da sabır ile bu dertten kurtulmak çok kolay!

Malzemelerimiz:

Kereviz ve ıspanak.

Tarifi ise:

Kaynayan 2 bardak sıcak suya 2 ince dilim kerevizi doğrayıp 10 dakika kadar kaynatıyoruz.
Ardından 2-3 dal ıspanağı ekliyoruz. 5 dakika da beraber kayndıktan sonra bir bardağa alıyoruz. Ilıyan bu karışımı günde bir kere, tercihen aç karnına içiyoruz.
Ben bu bahsettiğin tarifi yaklaşık 3 ay kadar yaptım ve 1. aydan itibaren farkı hissettim.
Çünkü yaz veya kış ne kadar kalın giyinirsem giyineyim ısınmayan bir vücuda sahibim. Ayrıca soğuğa alerjim var. Bu tarif ile içten desteklediğim bağışıklığı güçlendirmekle beraber cildimde kan akışı normale döndü. Bununla beraber düzenli su içmeyi de hayatımın rutini haline getirdim. El ve yüzde sağlıklı kan akışı olduğu için parlaklık ve sağlıklı yüz dediğimiz görüntü meydana geldi.
Sana da bu kürü sabırla yapmanı ve sonuç elde edene kadar bırakmamanı tavsiye ederim.
Unutmayalım ki sağlık, tüm güzelliklerden güzeldir. ?

Kaynak : Prof. İbrahim Saraçoğlu

Daha fazla bu tarz içerik için Güzellik kategorimize göz atabilirsin. Aramıza katılmak istersen Listeliyoruz Instagram adresinden bize mesaj atabilirsin❤️