21 Mart ilkbahar ekinoksu olarak geçer. Yılda iki kez gerçekleşen bir döngüdür. Gece ve gündüzün eşitliği ile ilkbaharın gelişinin habercisidir. Bu ekinoks bu yıl gökyüzünde yeni ay etkisi ile denk gelmektedir. Koç burcunda gerçekleşecek bir yeni ay hareketi olacaktır. Ekinoks döngüsü ile denk gelen bu gökyüzü hareketlerinin burçlara olan etkilerini gelin birlikte inceleyelim :

KOÇ


Bu dönem ile birlikte daha anlamlı ilişkiler yolunda daha derin bağlar kurmak isteyebilirsiniz. Bu derin bağlar başından beri sizin yanınızda olan kişi ile oluşabilir. Bunun yanı sıra arkadaş ortamında oldukça aktif olacağınız bir dönem. Koç burcu sezonu boyunca parlamaya devam edeceksiniz. Sosyal olarak aktifliği elden bırakmayacağınız bir dönem. Hareketli olmak size iyi gelecek. İş noktasında krizler ile karşılaşabilir, zorluklar yaşayabilirsiniz. Miras ve yurtdışı bağlantılı konular olumlu – olumsuz gündeminizi meşgul edebilir. Mart ayı sonunda gelecek olan güneş tutulması ile dileklerinizi evren ile kavuşturmayı ihmal etmeyin. Sizin için kendi sezonunuz yaratıcılık ve ilham ile dolu geçecek.

BOĞA


Bu dönem ile ikili ilişkiler ile iş ortaklıklarındaki sözleşmeler gündeminizde olabilir. Enerjisiz ruh haliniz yeni ayın gelişi ile size güzel hareket ve motivasyon enerjileri getirecek. Bu dönem hareketli ve hızlı davranmak sizi iyi hissettirecektir. Sağlık konuları ve gitmeniz gereken kontroller gündeminizden geçecek. Bu durum kendinizi daha sağlıklı hissetme fırsatı getirecektir. Fırsatlar bu dönem önünüze serilecek. Bu fırsatları güzel değerlendirebilmek yenilenecek taze enerjiniz ile size başarı getirebilir. Mart ayı sonuna doğru bütünlük enerjileri ile dolu olacaksınız. Kariyer ve maddi durum planlamalarını bu dönemde es geçmeyeceksiniz. Bir yolculuğa çıkmak söz konusu olabilir.

İKİZLER


Bu dönemde sizin için rutin işlerini ön plana çıkıyor. Gündelik maraton içinde yerinizi alacaksınız. Sağlığınıza düşkün olup özen göstereceğiniz bir döneme giriş yapıyorsunuz. Sorunlarınızın çözümü de bu dönem içerisinde saklı. İlhamınızın yükseleceği yeni enerjiler de sizinle olacak. Orijinal temelli işler için hazır olduğunuz bir dönem sunacak bu yeni ay size. İyileştirici gücün farkında olacağınız enerjiler çevrenizi kuşatacak. Sosyal ilişkiler konusunda da şifa ile karşılaşacaksınız. Toparlanma kavramının sizin için çalışacağı bir fırsatlar kapısı mart ayı sonuna doğru sizi bulacak. Varsa partneriniz rutin konuları sizin gündeminizde de yer alacaktır.

YENGEÇ


Bu dönem ikili ilişkilerinizin öne çıktığı bir dönem. İlişkileriniz farklı boyutlara ulaşabilme şansına sahip olacak. Varsa evcil hayvanınızla daha çok ilgileneceksiniz. Bir rutin plan içinde hareket etmek isteyeceğiniz bir dönem olacak sizin için. Hobilerinize de zaman ayırmak isteyebilirsiniz. Bu dönem ne yapmak istediğiniz ve nasıl yapmak noktasında düşünceleriniz yoğun olabilir. Sonrasındaki süreçte şifa enerjisi size de uğrayacak. Bu dönemde sağlığınızı ihmal etmemeli, ekstra özen göstermelisiniz. Bunların yanında bu dönem ile taze fırsatlar ve yeni iş kapıları size fırsat olarak sunulacak . Ödemeleriniz de gündeminiz de yerini alacak.

ASLAN


Bu dönem sizin için aile kavramı ön plana çıkıyor. Onlara olan ilginizin yoğun olacağı bir döneme giriyorsunuz. Sağlığınızla ilgili konularda sıkıntı yaratan durumlar varsa sona ereceği ve tedavi sürecinin tamamlanacağı müjdesini verebiliriz. Sözleşme güncellemeleri gündeminize girebilir. İş konusunda sıkıntı yaşamamak adına işinizle ekstra özen ve ilgi içerisinde bulunabileceğiniz bir dönem olacak sizin için. Farklı bakış açılarını tadacağınız bir süreç geçireceksiniz. Bu durum size taze ve yenilenmiş hisler ile güzel bir enerji getirecek. İkili ilişkilerde iletişim teması sizi karşılayacak. Yeni insanlarla iletişim kurup tanışacağınız alanlara gireceksiniz. Kalp şifası bu dönemde sizinle olacak.

BAŞAK


Bu dönem çalışma hayatınızı gündeme getiriyor. Enerjinizi çalışarak ortaya koyacağınız bir dönem geliyor sizin için. Değişiklik ihtiyacı hissedeceğiniz bir süreçten geçeceksiniz. Sorunlarınızın yavaş yavaş çözüme kavuşmaya başlaması sizi bir nebze rahatlatabilir. Bu durumda güzel enerjilerin ortaya çıkmasına sebebiyet verebilir. İkili ilişkilerde iyileştirici enerjiler mart ayı sonunda sizinle olacak. Aşk ilişkilerinde iletişim noktasında derinleşebilme şansını yakalayabilirsiniz. İyileştirici etki ilişkilerinize yara bandı görevi gösterecek. Ailenizle geçirdiğiniz kısıtlı zaman dilimleri sorunlara yol açabilir. İlgiyi biraz daha ailenizin üzerinde toplamanız gereken bir enerji hissedeceksiniz. Sağlığınızı es geçmemeniz gereken bir dönem.

TERAZİ


Bu dönem size yenilenme enerjisi getiriyor. İlham verici fikirlerle yenilenirken ilgiyi üzerinizde toplayacağınız bir döneme giriş yapıyorsunuz. Tanışmaların bol olduğu bir süreçten geçeceksiniz. Yeni insanlar tanımak size iyi gelecek bir enerji verecek. İçsel olarak bir dönüşüm ile şifa enerjisi size gelecek. Bu şifa enerjisi sağlık sorunlarınız üzerinde de etkisini gösterecek. Parıldamanızı sağlayacak paylaşımlar gündeme gelebilir. Kendinizi değerli hissedeceğiniz bir dönem olacak sizin için. Aile kavramı gündeminizi hareketlendirecek. İletişim noktasında aileniz olan bağlarınız güçlenebilir. Alışveriş durumu gündeminizi meşgul edecek. Para harcamaya açık olduğunuz bu dönemde harcamalarınıza dikkat ederek tasarruf yolunda ilerlemelisiniz..

AKREP


Bu dönem sizin için ön planda olmak ile alakalı. İlgi görmek isteyeceğiniz bir dönem. Buna istinaden parıltınızın hiç azalmayacağı bir süreç olacak sizin için. Ailenizle daha çok vakit geçirmek isteyeceksiniz. Hayatınızda yeniliklere gitmek isteyeceğiniz bir süreç içinde de bulunacaksınız. İletişim konuları gündeminizin sıkça meşgul edecek. İletişim üzerine kendinizi geliştirmek isteyebilirsiniz. Kalp yaralarınız sizi yorabilir. Bu noktada iyileştirici enerjilere ihtiyaç duyabilirsiniz. Bu süreç sonrası her şeyin sizin için daha kolay akacağı bir döngüye sahip olacaksınız. İstedikleriniz önünüze serilecek. Maddi açıdan bir düzen ve planlı harcama yolunda düzenlemelere gitmek isteyeceksiniz.

YAY


Bu dönemde gündeminizin başlığı sağlık olacaktır. Bir sorununuz olmasa bile sağlığınızla yakından ilgilenmek isteyeceksiniz. Bu kendinize olan ilgi ihtiyacı dış görünüşünüze gösterdiğiniz özen ile de dışarıya yansıyacak. Maddi açıdan hesabınıza para geçişleri olabilir. İletişim tarzınızın sık sık gündeme geleceği bir dönem. Yakın çevrenizden haberler kulağınıza çalınabilir. Bazı gizli hesaplar ortaya çıkabilir. Bunlar sizi biraz üzebilir. Kariyerinizde bazı engeller olsa da siz başarı dolu ilerlemenizi aynı şekilde sürdüreceksiniz. Buna ek olarak işinizde değerli işlerin ortaya koyulacağı ve parlayacağınız bir döneme girişiniz olacak. Yeni bir ilişki fırsatı ile karşılaşabilirsiniz. Mart ayı sonunda yaratıcı enerjiler lehinize çalışacak.

OĞLAK


Bu dönem gündeminiz güven ile dolu olacak. Her tür ilişkiniz sağlamlaşma yolunda güzel adımlar getirecek. Enerjinizin yükseleceği ve bunu net bir şekilde ortaya koyacağınız bir dönem olacak sizin için. Dönüşüm ve düzen süreci de gündeminizde yerini alacak. Bilinçaltında yer alan kaygılarını bastırarak sonrasında kontrol edebilme yetini geliştireceksin. Kariyerinizde tırmanış sizin için mümkün olacak. Yeteneğinizle ön planda olacaksınız. Bu ilerin meyvelerini kısa sürede toplayacaksınız. Geri bildirimler sizi tatmin edecek düzeyde olacaktır. Sosyal çevrenize de zaman ayıracağınız bir süreçten geçeceksiniz. Arkadan gelen dedikodulara dikkat etmeniz de fayda olabilir. Kulağınıza çalınan haberlere fevri tepkiler ile gitmemeye dikkat edin.

KOVA


Bu dönem gündeminizde kariyeriniz ön plana çıkacak. Kariyerinize ilgini tamamen vereceğiniz bir sürece başlangıç yapacaksınız. Bu noktada parlama enerjiniz yüksek olacak. Sosyalliği ihmal etmeyeceğiniz bir dönem olacak. Arkadaşlarınızla bir arada olmaktan zevk alacaksınız. Mart ayı sonuna doğru içsel yolculuğunuz konusunda aydınlanma yaşayabilirsiniz. Kendinizi geliştirmek adına adımlar atmak isteyebilirsiniz. Kafanızda tasarladığınız planlar için harekete geçme enerjisinde olacaksınız. Sağlık konusunda da kendinize özen göstermeye başlayacaksınız. Yorgun hissedeceğiniz bir süreç de bu yolculuğunuza dahil olacak. Maddi açıdan düzenlemelere gidebilirsiniz. İkili ilişkilerde iyileşme süreci ile güzel gelişmeler önünüze serilebilir.

BALIK


Bu dönem gündeminiz yenilik ile ön plana çıkacak. Hayatınızın her alanında bir yenilik ihtiyacı ile dönüşüm enerjileri sizinle olacak. İyileştirici tüm enerjiler gündeminizi meşgul edecek. Sizin yararınıza çalışacak. İçsel olarak düşünme sürecinizin uzun uzadıya devam edeceği bir dönem olacak. Kariyerinizde yeni bağlantılar ile öne çıkacaksınız. Yeni tanıştığınız kişiler size yeni kariyer fırsatları sunacak. İşinizde elde ettiğiniz başarılar sizi bu yeni insanlara ulaştırma görevini üstlenebilir. Bir yolculuk gündeminiz olabilir. Hukuki konular önünüze düşebilir ve sizin lehinize sonuçlanarak sorunlar çözüme kavuşabilir. Sosyal çevrenizin de genişleyeceği ve yenileneceği bir dönem olacak sizin için. Meditasyona merak salarak iyileştirici enerjilerden yararlanmak isteyebilirsiniz.

Mutlu günler!