Venüs retrosu, 8 yılda 5 kez ve ortalama olarak 584 günde bir gerçekleşiyor! 40 günlük süren bu retro, pek çok burcu yakından etkiliyor. Venüs, genel anlamda kadın güzelliği ve estetikle ilişkilendiriliyor. Bu sebeple Venüs retrosunda kozmetik konularıyla negatif olaylar yaşamak mümkün. Peki, Venüs retrosu ne zaman başlıyor ve hangi burçları etkiliyor? Hadi aklındaki soruların yanıtlarını beraber inceleyelim💞

Venüs Retrosu Nedir?

Venüs, insanların günlük yaşantısını değiştirdiği söylenen bir gezegen olarak bilinir. Venüs gezegeninin gerilemesi, güneş sisteminde yer alan diğer gezegenleri de etkiler. Venüs, güzelliğin yanı sıra para gezegeni olarak da bilinir. Bu nedenle finansal kararları ertelemenin önemli olduğu vurgulanır.

Venüs Retrosu Ne Zaman Başlayacak?

Venüs 22 Temmuz günü 28 derece Aslan’da geriye doğru hareket edecek. 22 Temmuz’un ardından 40 gün ve 40 gece özgüven, aşk ve mali durumlar üzerinde etkili olacak. Venüs retrosu hakkında az önce biraz korkutmuş olabilirim. Yine de bu retro iyileşme ile alakalıdır. İyileşme her zaman kolay olmayabilir, bu nedenle zor bir süreç geçirebilirsin. Bunun için üzülme, sonrasında daha iyi hissedeceksin.

Ayrıca Venüs, aşk üzerinde de etkilidir. Eğer halihazırda bir ilişkin varsa ve ilişkinde ele alınması gereken durumlar varsa, Venüs sana yardımcı olacak. Ayrıca öz saygı yaralarına ışık tutulacak, affetme, utancı bırakma gibi tüm kusurlarla yüzleşerek kendini sevme cesareti de verecek. Bu nedenle Venüs gezegenindeki gerileme, kendini gerçekten ifade edemediğini düşündüğün travmalarını gündeme getirebilir. Geçmiş travmalarınla yüzleşmeye hazır olmalısın.

Venüs Retrosundan En Çok Hangi Burçlar Etkilenecek?

Eveeet gelelim en önemli konuya; Venüs retrosu kimleri yakından etkileyecek hadi bakalım!

Kova

Venüs retrosundan etkilenecek burçların başında kovalar geliyor. Özellikle yükselenin kovaysa retro deneyimi yaşayabilirsin. Bu retroda eğer ilişkin varsa ve sorun yaşıyorsan, bu sorunlar gün yüzüne çıkacak. Ayrıca hayatındaki insanlarla tartışmaya meyilli olabilirsin. Birçok özür ve teşekkür duymaya hazır olmalısın.

Akrep

Gelelim Venüs retrosunun etkileyeceği diğer burcumuza. Kariyerin hakkında kötü hissediyor olabilir misin? Kariyer hedeflerin, profesyonel alanda konumun ve imajın yeniden yönlenebilir. Venüs retrosu sana iyi gelecek çünkü aradığın soruların yanıtlarını bulabilirsin!

Boğa

Yönetici gezegenin olan Venüs hareket ediyor elbette senin de etkilenmen kaçınılmaz. Bu süreçte hayatının geriye doğru gittiğini hissediyorsan, bunun normal olduğunu unutma. Bu dönemde dürüstlük, sevgi gibi konularda, kişisel hayatında talepkâr olabilirsin. Bu süreçte aidiyet duygunu güçlendireceksin.

Aslan

Venüs retrosu senin için yorucu olabilir. Bunun temel sebebi özgüveninle ilgili kafa karışıkları yaşaman. Yine de bu süreçte kafanı karıştıran ve kendini ifade etmeni engelleyen özgüven sorunlarını çözebilirsin.

Yazan:

Alev Ateş

Sadece 27.