Son zamanlarda astroloji konusu her yanımızı sardı. Hangi burç olduğumuz fark etmez her gün gazetede, dergilerde ve sosyal medyada okumaktan vazgeçmediğimiz burç yorumları hakkında anlamlarını ve daha fazlasını merak edip öğrenmek isteyenler için astrolojik bazı kavramlar hakkında basit ve temel bilgileri açıklıyoruz.
Tek ihtiyacınız olan saatinizi öğrenmek ve sonrası çok basit.

1. Güneş Burcu

Hepimize burçlar hakkında ilk sorulan “burcun ne?” sorusuna verdiğimiz cevap aslında güneş burcumuzdur. Astrolojide kişinin benliğini temsil eder. Karakterimizin ana yapısını, karakteristik özelliklerimizi anlatır. Benliğimiz, hangi tür deneyimlerle kendimizi geliştirebileceğimiz, kişisel becerilerimizi nasıl keşfedeceğimiz gibi soruların cevaplarını güneş burcumuzdan öğrenebiliriz.

2. Yükselen Burcu (ASC)

Yükselen burç ya da bilinen diğer adıyla ASC, insanların bizim hakkımızda edindiği ilk izlenimi gösterir. Kişilik özellerimizi ve dış dünyaya karşı kendimizi nasıl gösterdiğimizi temsil eder. Romantik ilişkilere karşı bakış açımızı, sosyal ve toplumsal düzende nerede olmak duracağımıza dair bilgileri barındırır.

3. Ay Burcu

Dışarıya karşı göstermediğimiz duygularımızdır. Kendimizi nasıl gördüğümüz ve duygusal yönümüzü, sezgilerimizi ve bilinçaltımızı temsil eder. İç dünyamız ay burcunda saklıdır bu yüzden uzun süre tanıştığımız insanlara karşı bu duygularımızı açabiliriz. Annemiz ile çocukluğumuz hakkında bilgiler içerebilir.

4. Venüs Burcu

Bir çoğumuzun bildiği aşk gezegenine geldik! Fakat Venüs sadece aşk gezeni değil ayrıca kişisel gezegenlerimizden biridir. Kişisel gezegenlerimiz güneş, yükselen ve ay burcumuzun dışındaki karakterimizi oluşturan temel taşlardır. Kişisel gezenleri: Merkür, Venüs ve Mars olarak tanımlayabiliriz. Bize zevk veren konular, güzellik ve aşk hakkında görüşlerimizi temsil eder. Romantik ilişkilerde ne istediğimizi ve nasıl birini istediğimiz hakkında bilgi verir.

5. Mars Burcu

Astrolojide Mars burcu savaşçı kişiliğimiz, cesaretimiz ve bizi eyleme geçiren, aksiyon alıp hareket etmemizi sağlayan ve cinsellikte ne aradığımızı, nasıl yaklaştığımızı gösteren kişisel gezegenimizdir.

6. Merkür Burcu

İletişim ve zekayı temsil eden Merkür burcu, doğum haritamızda da zekayı ve iletişimi temsil eder. Bize insanlarla nasıl iletişim kurduğumuz ve nasıl düşündüğümüz hakkında bilgi verir. Bilgiyi nasıl idrak ettiğimizi, düşünme, fikir yürütme, öğrenme ve öğretme şeklimizi verir.