Günlük yaşam içerisinde; yorgunluğu, stres ve kaygıları geride bırakmak için meditasyon yapılması büyük önem taşır. Yine de belirtmek gerekir ki, meditasyon yapmak tek seferde gerçekleştirilecek bir eylem değildir. Meditasyon yapmak için doğru tekniklerin bilinmesi gerekir. Bunun için profesyonel anlamda ders almana gerek yok! Ücretsiz meditasyon uygulamaları ile çeşitli meditasyon teknikleri hakkında bilgi edinebilir, keyifle meditasyon yapabilirsin. Telefonuna indirebileceğin ücretsiz meditasyon uygulamalarına birlikte göz atalım:

Headspace

Kısa meditasyonlar yapmak istiyorsan, ihtiyacın olan uygulama Headspace. iOS ve Android işletim sistemleri için uygun olan uygulama, gün içerisinde kısa meditasyon seanslarına uygun teknikler gösteriyor. Bu sayede daha verimli bir meditasyon deneyimi sunuyor. Üstelik yöntemleri son derece basit ve uygulanabilir olduğu için; işyerinde, yolculuk yaparken ya da parkta otururken meditasyon yapmana olanak tanıyor. Netflix üzerinden de bu uygulamayı kolaylıkla kullanabilirsin.

Simple Habit

Çeşitli meditasyon uygulamaları arasında popülerliğini koruyan Simple Habit; Android ve iOS cihazlarda uyumlu olarak çalışabiliyor. Bu sayede gün içerisinde stresten uzaklaşmak istersen rahatlıkla Simple Habit uygulamasından yararlanabilirsin! Ayrıca uygulama, daha önce yapmış olduğun meditasyonlar hakkında notlar alıyor. Bu sayede meditasyona ilk başladığınız andan itibaren gelişim aşamalarını takip edebilirsin.

Medito

Meditasyon uygulamaları arasında en kapsamlı uygulamalardan biri olan Medito; günlük meditasyon, rahatlatıcı sesler, uyku hikayeleri, stres ve anksiyete özelinde meditasyon yöntemlerini bünyesinde barındırıyor.

MindFi

30 saniye ile 4 dakika arasında değişiklik gösteren küçük meditasyonları MindFi kullanarak yapabilirsin! Uygulamayı telefonuna kurduktan sonra sisteme giriş yaparak ruh haline uygun meditasyon tekniklerinden birini seçim yapabileceğin uygulama sayesinde yoğun iş temposu arasında bile meditasyon yapabilirsin.

Yazan:

Alev Ateş

Sadece 27.