Tam adı Adam Richard Sandler olan ünlü Amerikan oyuncu, 9 Eylül 1966 Brooklyn’de doğdu. 17 yaşında Dennis Miller tarafından The Cosby Show’da yaptığı gösteri sayesinde keşfedildi. Saturday Night Live’de yazar olarak işe başlayan Sandler, birkaç yıl sonra ise oyuncu olarak da kendini gösterdi.

Ailecek Jim Carrey ve Adam Sandler hayranı hayranı olduğumuzu söylemeden geçmek istemedim. Eğer sen de bizim gibi Amerikan komedilerini seviyorsan, Adam’ın filmlerinden mutlaka izlemişsindir. Bu yazımda senin için Adam Sandler’ın en beğendiğim filmleri derledim.

Click (Süper Kumanda – 2006)

1 saat 47 dakika

Michael Newman, her cihazı yönetebilecek tek bir kumanda almak isterken, hayatını bile kontrol edecek bir kumanda satın aldığını fark eder. Zamanı ileri sarabilir, sesleri kısabilir ve zamanı durdurabilir. Tek yapamadığı şey de zamanı geri sarmak… Her anımızın aslında ne kadar değerli olduğunu anlayacağın bu komedi-dram türündeki filmde hem gülecek hem de göz yaşlarınızı tutamayacaksın.

Pixels (2015)

1 saat 46 dakika

NASA, dünya dışı varlıklarla iletişime geçmek için atari oyunlarından oluşan bir video kaydını uzaya göndermesiyle hikaye başlar. Uzaylılar bunu bir tehdit olarak algılar, ardından video oyunlarını üç boyutlu bir hale dönüştürür ve dünyaya saldırırlar. Bakalım en iyi atari oyuncuları, gerçek boyutlu oyunları kazanmayı başarabilecek mi? Üstelik tek can hakları varken…

50 First Dates (50 İlk Öpücük – 2004)

1 saat 39 dakika

Lucy, geçmişte doğum gününde bir trafik kazası yaşamıştır ve beyni artık o güne hapsolmuştur. Bu nedenle bir gün önce ne yaşadığını hatırlamamaktadır. Henry bunu fark ettiğinde Lucy’nin kendisini unutmasına izin vermeyecek, her gün onu kendisine yeniden aşık etmenin yollarını arayacaktır.

Happy Gilmore (1996)

1 saat 33 dakika

Happy Gilmore, başarısız bir buz hokeyi oyuncusudur. Şans eseri golfde başarılı olduğu fark edilir ve alışılmışın dışında bir karakter golf sahalarına iner. Golf kariyeri boyunca rakipleri ve golf dünyasının kurallarına karşı çıkmak için mücadele etmesiyle komik ve absürt olaylar yaşanır.

Blended (Karışık Aile – 2014)

1 saat 57 dakika

Blended, Jim Friedman ve Lauren Reynolds eşleri olmayan iki kişinin hikayesini konu almaktadır. İkisi de çocuklarıyla tatil rezervasyonu yapar ve tesadüfen aynı tatil tesisi olan “African Safari”de buluşur. İlk başta birbirlerine hiç hoşlanmayan ikili, tatil boyunca birçok komik ve tuhaf olaylar yaşayacaktır.

 I Now Pronounce You Chuck and Larry (Damadı Öpebilirsin – 2007)

1 saat 55 dakika

 I Now Pronounce You Chuck and Larry; cinsel yönelim, önyargı ve dostluk gibi temaları konu alan bir komedi filmidir. Larry, itfaiyede çalışırken bir kaza geçirir ve hayatlarının hep tehlikede olduğunu fark eder. Ailevi bir mesele ile ilgili bazı evrak işleri yapması gerekir ancak bu işlemlere para vermemesinin tek yolu evliliktir. Bu nedenle yakın arkadaşı olan Chuck ile evlenmeye karar verir. Kağıt üzerinde olmasını amaçladıkları bu evliliği devletin araştırmaya başlaması üzerine birtakım komik olaylar gelişir.

That’s My Boy (Babasının Oğlu – 2012)

1 saat 56 dakika

Berbat bir baba olan Donny, yıllarca oğlu Todd ile görüşmemektedir. Todd, bir gün evlenme kararı alır ancak düğününe babasını davet etmez. Babası düğün öncesi birden ortaya çıkar ve yeniden iyi bir baba olmaya çalışır.

Just Go With It (Hayatım Yalan – 2011)

1 saat 57 dakika

Hikaye plastik cerrah olan Danny Maccabee ile onun asistanı Katherine arasında geçer. Danny, genç yaşta evlenmeye çalışırken terk edilmiş ve evlilik konusundaki inancını yitirmiştir. Kadınlara kötü bir evliliği olduğu yalanını söyleyerek onlarla kısa süreli ilişkilerde kullanarak hayatını sürdürürken Palmer ile tanışır ve her şey değişir. Palmer, Danny’nin cebinde bir yüzük bulur ve Danny evli olduğu ve boşanacağı yalanını söyler. Palmer’ın eşiyle tanışmak ister ve Danny, asistanı Katherine’i karısı gibi gösterir. Ardından yalan içinden çıkılmaz bir hal alır.

Billy Madison (Mirasyedi – 1995)

1 saat 29 dakika

Billy Madison, oldukça zengin bir aileye mensup olan 27 yaşındaki bir adamdır. Hayatının büyük bir kısmını boşa harcamış ve hiçbir sorumluluk almadan lüks bir yaşam sürmüştür. Babasından aile işini devralması için bir şart gerekmektedir; Billy’nin ilkokuldan başlayarak tüm okul kademelerini geçmesi… Bu zorlu görevde, Billy ilkokula geri döner ve birinci sınıftan başlayarak üniversite düzeyine kadar her sınıfı geçmeye çalışır. Bu sırada çeşitli komik, absürt olaylar yaşanır.

Mr. Deeds (Kazara Zengin – 2002)

1 saat 36 dakika

Deeds, yaşadığı küçük kasabada sevilen bir kişidir ve sıradan bir yaşam sürmektedir. Bir gün, uzak bir akrabasından milyarlarca dolarlık miras kaldığı haberi gelir. Bunun üzerine New York’a giden Deeds, medya dünyasının cilvelerini ve sahtekarlıklarını öğrenir. Gazeteci Babe Bennett, Deeds’i ti’ye alarak onun hakkında yazılar yazar. Ancak zamanla Babe, Deeds’in içtenliğini ve sahiciliğini fark eder ve ona gerçek duygularla aşık olur.

Big Daddy (Süper Baba – 1999)

1 saat 34 dakika

Sonny kız arkadaşı tarafından terk edilir. Onu yeniden kazanmak için çocuk evlat edinen Sonny birçok zorlukla karşılaşmasına rağmen onunla gerçek bir bağ kurar.

Little Nicky (Küçük Nicky – 2000)

1 saat 30 dakika

Cehennemden kaçan iki şeytan yüzünden baş şeytanın gittikçe yok olmaya başlar. Nicky isimli yarı şeytan yarı melek dünyada da iyi ve kötülüğün derecesi bozulmaması ve babasının yok olmaması için dünyaya gider. Bu yolculuğunda ona bir köpek de arkadaşlık edecektir.

The Cobbler (Şans Ayağıma Geldi – 2014)

1 saat 39 dakika

Max Simkin, nesillerdir ailesinin işlettiği ayakkabı dükkanının başında duran bir ayakkabı tamircisidir. Makinesinin bozulması üzerine babasının eski makinesini kullanmaya başlar. Sonradan sihirli olduğunu anlayacağı bu makine sayesinde kimin ayakkabısını giyerse Max onun gibi görünür.

Sandy Waxler (2017)

2 saat 10 dakika

Yetenek menajeri olan Sandy Waxler’ın kariyeri pek de parlak ilerlememektedir. Sandy, gerçekten yetenek sahibi olan insanları keşfedip onları ortaya çıkarmaya çalışır.

Grown Ups 1/2 (Büyükler 1 -2010 / Büyükler 2 – 2013 )

1 saat 42 dakika

1978’de lise basketbol şampiyonasını kazanan beş kafadar, basketbol koçlarının ani ölümü nedeniyle yıllar sonra bir araya gelir.

Adam Sandler’ın filmleri saymakla bitmez. Peki senin en sevdiğin Adam Sandler filmi hangisi?

Daha fazla bu tarz içerik için Sinema kategorimize göz atabilirsin. Ayrıca aramıza katılmak istersen Listeliyoruz Instagram adresinden bize mesaj atabilirsin❤️