Pek çok insan yaşamının bir döneminde yanlış bir ilişki içerisinde yer aldığını düşünmüştür. Bu tarz ilişkiler genellikle alışkanlık nedeni ile devam eder. Bazı durumlarda ne kadar sevdiğini düşünürsen düşün, işin içinden çıkamaz ve kırılırsın. Yanlış bir ilişki; huzursuzluk, endişelenme gibi pek çok olumsuz duyguyu barındırır ve kişiye psikolojik açıdan zarar verebilir. Bu nedenle yanlış bir ilişkide olmaktansa yalnızlık daha iyidir. Peki, yanlış bir ilişkide olduğunu nasıl anlayabilirsin? Hadi yanlış bir ilişki içerisinde olduğunu gösteren işaretlere bir göz atalım.

Geçmişi Özlemek

İlişki içerisinde, ilişkine dair geçmişi özlüyorsan, “eskiden….” ile başlatan cümleleri aklından sık sık geçiriyorsan, yanlış bir ilişki içerisinde olabilirsin.

Birlikte Vakit Geçirmek İstememek

Bir ilişkide doğru gitmeyen şeyler varsa, birlikte vakit geçirmekten kaçınılması oldukça doğaldır. Eğer partnerinle eskisi gibi vakit geçirmek istemiyorsan, ilişkini gözden geçirmek isteyebilirsin.

Değersiz Hissetmek

Bir insan ilişki içerisinde değersiz hissetmemeli. Özellike bu his yakana iyice yapışmış gibi hissediyorsan, evet yanlış bir ilişki içerisindesin demektir.

Kıskançlık Hissetmek

Buradaki kıskançlık, mutlu çitfleri kıskanmak. Eğer mutlu bir çift görünce kıskançlık, üzüntü, özenme gibi duygular hissediyorsan, ilişkini gözden geçirmenin vakti gelmiş demektir.

Yalnız Hissetmek

Partnerinle birlikteyken bile yalnız hissettiğin oldu mu? Eğer böyle bir durum var ise doğru insanla beraber değilsin demektir. Bu durum iki kişi arasındaki bağın koptuğunu ifade eder.

Sık Kavga Etmek

Bunun sebebinin artık birbirinize tahammülünüzün kalmadığı olduğunu düşündün mü? Eğer olur olmaz şeylerden bile kavga ediyorsanız, oturup düşünmenin vakti gelmiştir.

Elbette işaretlerin pek çoğu tek başına yaşandığında anlam ifade etmez. Eğer birden daha fazla işaretin varsa, ilişkini gözden geçirmelisin demektir.

Daha fazla bu tarz öneri için Aşk & İlişkiler kategorimize göz atabilirsin. Ayrıca aramıza katılmak istersen Listeliyoruz Instagram adresinden bize mesaj atabilirsin❤️

Yazan:

Alev Ateş

Sadece 27.