Dünya Yoga Günü kutlu olsun!

Hepimiz günlük yaşamın çeşitli sıkıntılarından uzaklaşmak için kaçış yolları ararız. Bu kaçış yollarından biri yoga yapmaktır. Yoga; fiziksel, ruhsal ve zihinsel anlamda huzura, durgunluğa kavuşmak için harika bir yoldur. Dünyada da yogaya olan farkındalığı artırmak amacıyla 2014 yılından beri 21 Haziran Dünya Yoga Günü olarak kutlanıyor. Biz de Dünya Yoga Günü’nde, yoga yaparken motivasyonunu artıracak öneriler hazırladık! Keyifli okumalar?

Odaklanmanı Etkileyecek Faktörleri Ortadan Kaldır

Düzgün bir biçimde yoga ya da meditasyon yapmak için odaklanmak oldukça önemlidir. Zihnini ve ruhunu harekete geçirirken, daha etkili bir dinginlik için tüm odağı kendine vermen gerekir. Gürültülü, fazla ışık alan ya da fazla karanlık olan alanlardan uzak durarak işe başlayabilirsin. Odaklanmanı engelleyecek telefon, dağınıklık gibi durumları ortadan kaldırabilirsin. Bu sayede odaklanmak için bol bol fırsatın olacak.

Rahat Bir Ortam Oluştur

Yoga yaparken düz bir zemin üzerinde olman gerekiyor. Uzun süre bu zemin üzerinde duracağını varsayarsak, kendin için harika bir yoga matı alabilirsin. Ayrıca yoga yapmana yardımcı olacak yoga bloğu gibi ürünler de işine yarayacaktır. Yogada rahatlık oldukça önemli, bu nedenle kıyafet seçimini de rahatlıktan yana kullanabilirsin.

Hoş Kokular Seçerek Rahatla

Kokular her zaman hayatımızda önemli role sahiptir. Yoga esnasında tercih edebileceğin okaliptüs yağı, portakal yağı ya da limon yağı gibi kokular, ferahlamana yardımcı olacaktır. Portakal ve narenciye kokularının, kişiye canlılık hissi verdiği de bilinir. Odaklanmak ve rahatlamak için sevdiğin kokulardan yardım alabilirsin.

Müziğin Sakin Ritmine Kapıl

Yoganın rahatlatıcı etkisinden bahsettik. İnsanı rahatlatan başka ne vardır? Elbette müzik! Yogayı hem eğlenceli hem de huzurlu bir hale getirmek için sakin müzikler dinleyebilirsin. Eğer yoga ile meditasyonu bağdaştırıyorsan, ruhani müzikler seçebilirsin.

Daha fazla öneri için diğer blog yazılarımıza göz atabilirsin. Dilersen yorum yaparak benimle iletişime geçebilir ya da listeliyoruz_ Instagram adresinden bana DM atabilirsin!?

Yazan:

Alev Ateş

Sadece 27.