Tarih boyunca yaşanmış pek çok şaşırtıcı bilgi bulunuyor. Bu bilgilerin birçoğu elbette az biliniyor. İşte bu yazımızda senin için ortamlarda hava atabileceğin, birbirinden şaşırtıcı bilgileri derledik. Konuyla ilgili detaylı bilgi için yazımızı okumaya devam et!

Kedilere Savaş Açan Papa

Papa IX. Gregory, kedilerin şeytanın ajanı olduğunu düşündüğü için kedilere karşı bir savaş başlattı. Bu nedenle ülkede kedi avı başladı. Sonuç ne mi oldu? Fareleri avlayacak kedi kalmayınca veba salgını başladı.

Kızıl Vampirler

Antik Yunan döneminde, kızıl insanların öldüklerinde vampir olduğu düşünülüyordu. Beyaz tenli olmaları ve güneşe hassasiyet göstermeleri nedeniyle bu düşüncenin ortaya çıktığı düşünülüyor.

Cumhurbaşkanı Einstein 

1952 yılında Albert Einstein’a İsrail Cumhurbaşkanlığı teklif edildiğini biliyor muydun?

Albert Einstein’a 1952’de İsrail Cumhurbaşkanlığı teklif edildi. Kendisi bile inanamadı bu duruma. İsrail’in ilk Cumhurbaşkanı Haim Weizmann ölmüştü ve Başbakan Ben Gurion kendisine cumhurbaşkanlığı görevini teklif etmeye hazırlanıyordu. Gazetelerde haberi görünce şaşırmıştı. İsrail’in Washington büyükelçisi mektupla bu talebi iletti. Einstein da insanların dünyasına değil cisimlerin dünyasına alışık olduğunu ve böyle bir durum için tecrübesi olmadığını söyleyip reddetmişti.

Hayat Kurtaran Biralar

1854 yılında kolera salgını Londra’da başladı. Haritalara bakıldığında, kolera vakalarının büyük bölümü Broad Street’teki su pompasına yakın yerlerde olduğu görüldü. Bölgede hastalığa yakalanmayanlar ise rahiplerdi. Araştırmalara göre rahipler su yerine bira içtiği için sağlıklı kalmış.

Regl Mi? O da ne?

Alfred Hitchcock, “Pleasure Garden” filmi çekiminde, regl döneminde olduğu için suya girmeyi reddeden artist sayesinde regl ile tanışmış. Bunu ilk kez duyuyormuş ve kameramanlardan biri durumu ona anlatmak zorunda kalmış.

İdam Edilen Domuz

14. yüzyıl Fransa’sında bir domuz, küçük bir çocuğa saldırarak ölümüne sebep olmuş. Bu olayın ardından domuz tutuklanmış, hapse atılmış ve sonuç olarak suçlu bulunarak idam edilmiş.

Dönemin Büyük Günahı: Çatal Kullanmak

11. yüzyıl İtalya’sında çatal kullanmak büyük bir günahtı. Bunun sebebi ise çatalın yapay bir ele benzemesi! Tanrının vermiş olduğu el yerine çatal kullanmak dönemin en büyük günahı olarak görülüyordu.

Seni en çok şaşırtan bilgi hangisiydi? Daha fazla bu tarz bilgi için diğer blog yazılarımıza göz atabilirsin. Dilersen yorum yaparak benimle iletişime geçebilir ya da listeliyoruz_ Instagram adresinden bana DM atabilirsin!

?

Yazan:

Alev Ateş

Sadece 27.