Sarılmanın verdiği duygusal ve fiziksel iyileştirici güç üzerine hiç düşünmüş müydünüz? Eğer düşünmediyseniz şimdi beraber bakalım. Sevgimizi ve güvenimizi göstermenin en iyi eyleme dökülen hallerinden biri olan sarılmak duygu hallerimiz üzerinde olumlu etki olarak da kendini göstermektedir. Bunun yanında dışa vurum ile duygularımızı dengelerken fiziksel ve psikolojik etkilerini de es geçemeyiz. 21 Ocak sarılma günü olarak kutlanan bir gündür. Sevdiklerimize sarılmayı özellikle ihmal etmememiz gereken bir gün diyebiliriz. Sarılmak bağları güçlendirirken birbirimize duyduğumuz güven skalasını da genişletir. Böyle güzel etkiler veren bir eylem. Gelin şimdi sarılma türleri ve anlamları üzerine beraber bakalım :

Kucaklama

Bu sarılma şekli güvenin ve ilginin bol olduğu sarılma şeklidir. Sarıldığımız kişiye sevgimizi nazikçe ifade etmenin yoludur. Seninle ve hayatınla ilgileniyorum, sana önem veriyorum mesajını verir.

Kilit Sarılış

Güven ve samimiyet temasının ön planda olduğu sarılma şeklidir. Derin bağlara işaret eder. Paylaşımın uzun yıllar boyunca devam ettiği ve edeceği mesajını da verir.

Yavaş Dans Sarılması

Genelde dans esnasında paylaşılan bir sarılma türü olsa da gündelik olan gerçekleşen buluşmalarda da tercih edilir. Romantik bir anlam barındırsa da dans içinde kullanılan bir tarz olduğundan arkadaşlık ilişkilerinde de tercih edilen bir sarılma türüdür. Güveni güçlü bir şekilde yansıtır.

Romantik Sarılma

Duygusal yoğunluklu ilişkilerin içerisinde tercih edilen bir sarılma şeklidir. Aşkın ifadesi olarak tanımlanabilir. Güven ve bağlanmanın ilişkilerdeki en önemli tanımlarındandır. Duygularını sözden ziyade beden dili ile de anlatmanın etkili yollarından biridir.

Kibar Sarılma

Profesyonel ve iş ortamlarından tercih edilen resmi etkili bir sarılmadır. Saygı ve sevgi çerçevesinin bozulmadığı belli bir resmiyetin korunduğu ama aynı zamanda iş ilişkileri içerisinde belli bir güven etkisi veren sarılma türüdür.

Grup Sarılması

Arkadaş grupları içinde çokça tercih edilen ve coşkulu bir sevgi ifadesi olan sarılmadır. Eğlenceli olarak görülür. Gruplar içerisinde sevgi ve güven bağını oluşturur ve güçlendirir. İş ortamlarında da güven ve bir bağ oluşturma adına etkili olarak kullanılabilir.

Sırt Sıvazlama

Destek sarılması olarak da adlandırabiliriz. Sarıldığımız kişiye verdiğimiz güven ve desteğin en güçlü şekilde hissettirildiği sarılma türüdür. Sevginin birleştirici etkisini de veren bir ifadeye de sahiptir. Duygusal etkisini içinde bolca barındırır.

Arkadan Sarılma

Aşkın ve tutkunun en güçlü hissiyatının verildiği sarılma şeklidir. İçerisinde duygu yoğunluğunu barındıran bir sarılma şeklidir. Aşkın ifadesini etkili veren bir sarılma şekli olduğunu söyleyebiliriz.

Sarılmayı ve sevmeyi ihmal etmediğiniz bir gün olsun ❤️