Sevgilinle sürekli aynı şeyleri yapmaktan sıkıldıysan ve keyifli date önerileri arıyorsan, doğru yerdesin! Senin için birbirinden eğlenceli önerilerimiz var. Kemerlerini bağla, başlıyoruz 😍😎

Oyun Salonlarına Gidin

Küçükken sürekli gitmek istediğimiz ve çıkmak bilmediğimiz oyun salonlarını hatırlıyor musun? Genellikle AVM’lerin alt katında olan bu salonlardan birine gidebilirsin. Bowling, hava hokeyi, atari oyunları… Sevgilinle bol hırslı ve maceralı bir gün geçireceğine eminiz. Üstelik bol bol kupon kazanabilir ve kazanmış olduğunuz kuponlarla oyuncak da alabilirsiniz!

Buluşma Fikri Kutusu Hazırlayın

Bir kutu ya da bir kavanoz… İçerisine ikinizin de istediği farklı farklı buluşma fikirleri yazın. “Bugün Kore mutfağı deneyelim, evde film izleyelim, annemleri ziyaret edelim, birlikte oyun oynayalım…” gibi gibi fikirleri yazın ve katlayın. Yapacak bir şey bulamadığınızda kavanozdan bir fikir seçin ve uygulayın. İşte bu kadar!

Taş Kağıt Makas

Bütün gün ne yapacağınıza dair ikişer fikir belirleyin. Gidilecek restoran, yemek ve içecek seçimi, film seçimi gibi konularda ikinizin de farklı fikri olsun. Sonrasında mı? Taş kağıt makas oynayın ve kazanan ne isterse onu yapın!

Yeniden Tanışın

İlk kez randevuya çıkar gibi bir gün ayarlayın. Yeniden tanışın, en baştan. Bu hem ilişkinizi daha canlı tutacak hem de aşkınızı tazeleyecektir.

Stand-up Gösterilerine Gidin

Son zamanların en trend date fikirlerinden biri de stand-up gösterilerine katılmak. Birkaç komedyenin sahne aldığı gösterilere katılabilir, gece boyunca eğlenebilirsiniz. Bu sayede birbirinizin mizah anlayışı hakkında fikir sahibi de olabilirsiniz.

Workshop Etkinliklerine Katılın

Seramik, resim, yemek, heykel gibi pek çok workshop düzenleniyor. Denemek istediğiniz bir etkinliği gözünüze kestirip harika bir deneyim yaşayabilirsiniz.

Farklı Mutfaklar Deneyin

Hep aynı şeyleri yemekten sıkıldınız mı? Biraz değişikliğe ne dersiniz? Belirli düzenlerde farklı mutfaklar deneyebilirsiniz. Hatta çok sevdiğiniz mutfaklar için özel günleriniz olur. Örneğim her cuma günü sushi yiyebilirsiniz.

Lunaparka Gidin

Lunaparkta çocuklar gibi eğlenmek hepimizin hakkı! Dönme dolaba binebilir, balerinin eteklerinde sallanabilir, korku tünelinde keyifli vakit geçirebilirsiniz. Üstelik çarpışan arabalarda kapışmanın keyfi de bir başka. Sevgilinle bol kahkahalı bir gün geçireceğine eminiz! 😊

Müze Gezin

Dünyanın her yerinde pek çok müze bulunuyor. Bu müzeleri yavaş yavaş birlikte gezebilirsiniz. Üstelik İllüzyon Müzesi gibi oldukça eğlenceli müzeler de bulunuyor. Sevgilinle gideceğin müzelerde hem kültürel hem de keyifli aktiviteler yapabilirsiniz.

Yeni Deneyimlere Yelken Açın

Mesela birlikte daha önce hiç buz pateni yapmadıysanız, buz pateni yapın. Ayrıca ATV motor sürebilir, karaokeye gidebilir, rafting yapabilir hatta paraşütle atlayabilirsiniz! Bu maceraperest yönünüzü ortaya çıkarırken, bir yandan da romantik anlar yaşamanızı sağlayacak.

Yazan:

Alev Ateş

Sadece 27.