Yaz mevsiminin bitişiyle sonbahara doğru geçiş yaptık. E haliyle hava koşulları ve çevresel faktörlerin etkileri de değişti. Bu nedenle cilt bakımını aksatmamak ve cildi mevsim koşullarına uygun şekilde hazırlamak gerekir. Cildin nem dengesini koruyabilmek ve ihtiyaç duyulan vitamin mineralleri sağlamak için cildi sonbahara hazırlamak önem taşır. Bu mevsime cildini hazırlayabileceğin en güzel ipuçlarını senin için hazırladık! Keyifli okumalar ?

Cilt Bakım Rutinini Aksatma

Sonbahar mevsimi geldiğinde cilt bakımı rutinini aksatmadan devam ettirmek büyük önem taşır. Cilt bakımı yalnızca bir günde etki edecek bir işlem değildir. Bunun için mutlaka düzenli olarak yapılması gerekir. Gün boyu kaybedilen nemi geri kazanmak, cilt temizleme ürünleri ile yüze yapışan yabancı maddelerden kurtularak yatağa girmek çok önemli.

Güneşten Korunmaya Devam Et

Güneşin zararlı ışınlarınden sonbaharda da korunmak gerekir. Yalnızca yaz aylarında değil kışın ortasında bile kullanılması gereken güneş koruyucu ürünler, cildin UV ışınları gibi zararlı etkilere karşı güvende olmasına yardımcı olur. Ayrıca güneş ışınları sonbaharda daha az etki göstermez. Bu nedenle cildi güneşten korumak, daha geç yaşlanmayı ve uzun yıllar boyunca cildin daha sağlıklı olmasını sağlar. Aynı şekilde, güneşten korunmak, cilt lekelerinin oluşumunu da azaltır.

Nem Dengesini Sağlamaya Özen Göster

Havaların soğumasından dolayı cildinde kuruma görülmesi oldukça doğaldır. Özellikle mevsim geçişi dönemlerinde cildin nem kaybedeceğini unutmayarak nem dengesinin sağlanmasına özen gösterilmesi gerekir. Nemlendirici krem gibi ürünler, cildin ihtiyaç duyduğu nemi sağlayabilir, aynı zamanda farklı vitamin ve mineraller ile beslenebilmesine yardımcı olabilir. Cildin nemini korumak uzun vadede kırışık oluşumunu engelleyeceği gibi daha canlı ve parlak bir cilde kavuşmayı da sağlar.

Makyajını Doğru Bir Şekilde Temizle

Makyajını temizlerken herhangi bir kalıntı kalmaması, cildin nefes almasını sağlamak adına büyük önem taşır. Cilt temizleme sırasında doğru ürünlerin kullanılması ve makyajın silmeden uyunmaması oldukça önemlidir. Yalnızca sonbaharda değil, yılın her günü önem taşıyan bu konuda yüz temizleme jeli en büyük yardımcıdır.

Canlandırıcı Tonik Kullan

Özellikle sonbahar gibi bir mevsimde, cildin tonik ile beslenmesi, ihtiyaç duyulan tüm minerallerin kazanabilmesine yardımcı olur. Tonik kullanımı, cildin derinlemesine temizlenmesini sağlar ve gözeneklerin sıkılaşmasını destekler.

Daha fazla bu tarz içerik için Güzellik kategorimize göz atabilirsin. Ayrıca aramıza katılmak istersen Listeliyoruz Instagram adresinden bize mesaj atabilirsin❤️

Yazan:

Alev Ateş

Sadece 27.