Filmler, kitaplar, müzikler… Hepsi günlük hayatımızın içinde hobilerimiz şeklinde bize eşlik ediyorlar. Öyle ki bazı filmler tüm yoğunluğu ve başarılı oyunculuk sergilemeleri ile kalbimize kadar dokunuyor. Senaryonun etkileyici başarısı oyuncuların yeteneği ile birleşince beyaz perdeden bizim duygularımıza dahil oluyor. Kalbimize kadar dokunan bazı filmleri aşağıda şöyle sıralayabiliriz :

1 – Umudunu Kaybetme

Duygu yoğunluğunun fazla olduğu bu filmde bir baba ile oğlunun hayat içerisindeki mücadelesi anlatılıyor. Filmde başrolde Will Smith ile öz oğlu Jaden Smith yer almakta. Göz dolduran oyunculukları ile filmde istenilen mesajları yerine ulaştırmakta çok başarılı bir şekilde boy gösteriyorlar.

2 – Crash

6 kişinin hayat hikayelerini kesiştiren etkileyici bir hikayesi bulunmakta. Senaristin akılcı bakış açısı ile 6 hayatı zincirleme olarak birbirine bağlayan hikayede etkileyici oyunculuklar sergilenmekte. Ayrılan zamana değen bir film.

3 – Kurtarma Köpeği Ruby

Daha önce zorlu sınavlardan geçmiş köpeğini çok uğraşarak eğiten ve ondan umudunu bir an bile kesmeyen polis sahibi ile güzel köpek Ruby’nin hikayesi. Gerçek hayattan uyarlanan etkileyici bir hikaye.

4 – Tatil

Değişik bir ev değişim sistemi ile yılbaşı için farklı bir tatil planı seçen iki kadının hikayesi anlatılmakta. Yılbaşı hikayesi kategorisinde en etkileyici filmlerde başı çekmekte. Cameron Diaz ve Kate Winslet filmde oyunculukları ile göz dolduruyor.

5 – Özgürlük Yazarları

Filmde zorlu hayat şartları ile boğuşan gençleri hayata kazandırma yolunca çabalayan ve hayatlarına dokunan bir öğretmen ve öğrencilerinin hikaye anlatılmaktadır. Gerçek hayat hikayesinden uyarlanan film güçlü senaryosu ve başarılı oyunculuklar işle istenilen mesajı çok iyi işlemiş olan bir proje.

6 – Can Dostum

Hayattan umudunu kesmiş felçli iş adamı ve ona bakan bir gencin hikayesini anlatılmakta. Başarılı oyunculuklar ile desteklenen bir film. Gerçek hayata dayanan hikayesi ile etkileyici sahneleri bizi kalbimizden yakalıyor.

7- Diriliş

Gerçek hayattan uyarlanan ve intikam peşinde olan bir avcının hikayesini konu alan bir filmdir. Başarılı senaryosu ve Leonardo DiCaprio’nun etkileyici oyunculuğu ile film oldukça ses getirmiştir.

8 – Anne!

Psikolojik sorunları ile baş etmeye çalışan ergen çocuğuna bakan bir anne konu alınmaktadır. Anne ile oğlun hikayesine yer verilen filmde güçlü duygular başarılı oyunculuklar ile yüksek biçimde aktarılmıştır.  

9 – Karanlık Sular

Deniz ortasında bir köpek balığı ile mahsur kalan sörfçünün ölüm – kalım savaşı verdiği mücadele anlatılıyor. Etkileyici sahneler ve başarılı oyunculuklar ile türünün hakkını veren bir film. Ayrılan zamana değecek olan gerilimin bol olduğu bir proje.

10 – Yukarı Bak

Animasyon türündeki bu film güzel bir aşk hikayesinin hüzünlü sonu ile başlıyor. Ardından hayata karşı meraklı, hevesli maceracı bir çocuk ile aşk hikayesinin kahramanının maceralarını başarılı şekilde yansıtmaktadır. Etkileyici bir hikaye ile yaratıcı hayal gücünün birleşimini başarılı şekilde ortaya koyan bir yapımdır.