Yılbaşında izleyebileceğin birbirinden tatlı yeni yıl temalı filmleri senin için derledik! Geçmişten günümüze içini ısıtacak yılbaşı filmleri arasından seçim yaparak yeni yıla neşeli girebilirsin. Şimdiden keyifli seyirler! ??

It’s a Wonderful Life / Şahane Hayat – 1946

Sinema tarihinin de en iyileri arasında yer alan It’s a Wonderful Life, bunalımda olan ve intihar etmeyi düşünen bir adamın, koruyucu melek olan Clarence tarafından hayatın anlamını yeniden keşfetmesini anlatıyor.

Edward Scissorhands / Makas Eller – 1990

Bir mucit Edward’ı yaratırken işini bitiremeden ölmüştür. Bu nedenle makas elleriyle yaşamak zorunda kalan Edward’ın hayatı münzevi bir yaşam süren genç Peg Boggs’in kendisini evine götürmesiyle değişecektir. Hüzünlü ama bir o kadar komik hikayesiyle Edward Scissorhands filmini izlemeye doyamayacaksın!

Home Alone / Evde Tek Başına -1990

Yılbaşı filmleri listesinin olmazsa olmazı Home Alone, yıllardır her izleyeni güldürmeye devam ediyor. Ailesinin yılbaşına tatile giderken evde unuttuğu Kevin, evi hırsızlara karşı korumak zorunda kalır.

The Nightmare Before Christmas / Noel Gecesi Kabusu -1993

Kabuslardan fırlamış bir kasabaya benzeyen Halloweentown; ruhlar, periler, cinler gibi kasaba sakinlerine sahiptir. Bir gün Halloweentown kralı Jack’in yolu Christmastown’a düşer ve buradan oldukça etkilenir. Kendi krallığını da Christmastown’a benzetmek amacıyla Santa Claus’u kaçırır.

Grinch / Grinç – 2000

Jim Carrey harikası olan film; yılbaşından ve insanlardan nefret ettiği için mağarada yaşayan Grinch’in hikayesini konu alıyor. Noel günü için yapılan hazırlıkları mahvetmek isteyen Grinch’in kapısını bir gün kasabalı bir kız çalıyor.

Elf – 2003

Buddy, Kuzey Kutbu’nda elf olarak büyümüştür. Zamanla boyu büyümeye başladığında ise insan olduğu ortaya çıkmıştır. Bu nedenle bildiği dünyayı terk ederek New York’a gerçek babasını bulmaya gelir.

The Polar Express / Kutup Ekspresi – 2004

Şüpheci bir çocuk, Noel Baba’nın gerçek hayatta olup olmadığını merak etmesiyle Kuzey Kutbu’na doğru yolculuğuna çıkmasını anlatıyor. Bu filmde yolculuğa çıkan diğer çocuklarla birlikte büyülü bir maceraya tanık olacaksın. Hayatın mucizelerinin asla solmadığını görmek için bu filmi izlemelisin.

The Christmas Chronicles / Noel Günlükleri – 2018

Kate ve Teddy’nin en büyük hayali Noel Baba’yı görmek. Bu nedenle onu yakalamak ve kameraya çekmek isterler. Bu istekleri onları macera dolu bir serüvene sürükleyecektir. Noel Baba’nın kaza yapmasına sebep olan çocuklar, Noel’i tehlikeye atar. Bu nedenle Noel’i kurtarmak için kolları sıvarlar.

A Boy Called Christmas / Nikolas – 2021

Nikolas’ın babasını bulmak için çıktığı umut dolu yolculukta elflere rastlamasını konu alan filmde, sihirli bir dünyaya tanık olacaksın.

Yazan:

Alev Ateş

Sadece 27.