İlk süper kahramanlarımız babalarımızdır. Her yıl Haziran ayının 3. pazarı Babalar Günü olarak kutlanıyor. Peki, senin hediyen hazır mı? Eğer değilse sakın üzülme, senin için harika önerilerimiz var! Hazırsan başlayalım😍

Öncelikle Babalar Günü’nün nereden geldiğine biraz değinelim;

Bir Amerikan İç Savaşı gazisinin kızı olan Sonora Smart Dodd, Anneler Günü gibi babaların da bir günü olması gerektiğini düşündü. Bunun sebebi ise Dodd’un babasının, annelerinin yokluğunda 6 çocuğunu tek başına büyütmesiydi. Bu nedenle babasının doğum günü olan 5 Haziran’ın Babalar Günü ilan edilmesi için çalışmalara başlamış ama bu çalışmalar o tarihe yetişemeyerek kutlamalar haziran ayının üçüncü pazar gününe ertelendi.

Hadi şimdi önerilerimize geçelim.

Ofiste Çalışan Babalara Özel

Eğer ofiste masa başı çalışan bir babanız varsa, masasını kişiselleştirecek bir hediye seçimi yapabilirsiniz. Örneğin birlikte çekilmiş bir aile fotoğrafınızı çerçeveletebilir, üzerinde yazı ya da fotoğraf bulunan kupa bardak hediye edebilirsiniz. Ayrıca kalemlik, cüzdan, masasında duracak bir matara alabilirsiniz.

Yeni Deneyimler Yaşamayı Seven Babalara Özel

Eğer sürekli farklı deneyimler yaşamaktan hoşlanan bir babaya sahipsen, ona harika etkinlikler ayarlayabilirsin. Örneğin at bitmeye gidebilir, ATV motor sürebilirsiniz. Üstelik ülkemizin pek çok yerinde çeşitli deneyimler yaşatan müzeler bulunuyor. Bu müzelerden birine gidebilirsiniz. Eğer tavsiye istersen; babanı İllüzyon Müzesi ve balmumu heykellerin yer aldığı Madame Tussauds Müzesi’ne götürebilirsin.

Sadece Size Özel

Eğer babanla sana özel bir hediye düşünüyorsan; mors alfabeli bir bileklik alabilirsin. Dilersen ikinizin ortak anısını canlandıracak kişisel hediyelere bakabilirsin.

Midesine Düşkün Babalara Özel

Yemek yemeyi seven bir babaya sahipsen ona lezzetli yemekler hazırlayabilirsin. Kendine özel bir sofra hazırlandığını görmek onu çok mutlu edecektir. Eğer “ben yemek yapamam” diyorsan, güzel bir restoranda yemek ısmarlayabilirsin.

Espritüel Babalara Özel

Eğer gülmeyi ve güldürmeyi seven bir babaya sahipsen, espritüel bir hediye alabilirsin. Örneğin ona bir ödül verebilir, hediye öncesi konuşma hazırlayabilirsin!

Umarız önerilerimiz işine yaramıştır 💛

Yazan:

Alev Ateş

Sadece 27.