Baba Vanga ve kehanetlerini hemen hemen duymayan kimse yoktur. Gerçekleşen pek çok kehaneti ile akıllara yer edinmiş Baba Vanga’nın 2024 yılı için yaptığı kehanetleri derledik. Bakalım bu yıl bizi neler bekliyor?

Baba Vanga Kimdir?

Asıl adı Vangelia PanDeva Dimitova olan Baba Vanga, 31 Ocak 1911 tarihinde o dönem Osmanlı İmparatorluğu hakimiyetindeki Bulgaristan’da yani şimdinin Makedonya’sının Strumitza köyünde dünyaya geldi. Beklenen zamandan 2 ay önce dünyaya gelen bu bebeğe, “iyi haber getiren” anlamındaki Vangelia ismi konuldu. 13 yaşında yağmur seline kapılarak toprak altında kaldı. Bu nedenle iki gözü de iltihaplanarak kör oldu.

Baba Vanga’nın İlk Kehaneti Nedir?

Baba Vanga’nın babası, koyunlarından birini kaybederek eve döndüğünde Vanga ona kızmamasını, koyununun Monospitovo köyündeki Atanas’ta olduğunu söyler. Babası, öyle birini tanımadığından dolayı şaşırır. Üstelik kızı köyün dışına bile çıkmamıştır. Yine de bahsi geçen köye giderek bahsi geçen kişiyi bulduğunda koyununun orada olduğu görür.

Daha önce Çernobil nükleer felaketini, Prenses Diana’nın ölümünü, 11 Eylül saldırılarını ve Rusya-Ukrayna savaşını bildiği iddia edilen Baba Vanga’nın 2024 yılı için söylediklerine birlikte bakalım.

Baba Vanga’nın 2024 Kehanetleri Nelerdir?

Ekonomik Kriz

Baba Vanga’nın kehanetine göre; 2024 yılında küresel ekonomiyi etkileyecek büyük bir ekonomik kriz meydana gelecek. Bu kriz; artan borç seviyeleri, jeopolitik gerilimler ve ekonomik gücün Batı’dan Doğu’ya kayması gibi çeşitli faktörlerce tetiklenecek.

Hastalıklara Çözüm

Kanser ve alzheimer için mucizevi bir tedavinin keşfedileceğini öngördü.

Küresel Isınma Etkileri

Küresel ısınmanın etkisiyle 2024 yılı içinde yıkıcı hava olayları ve doğal afetlerin olacağını öngördü. Bu olaylarda çok büyük can kayıpları olacağını tahmin eden Vanga, özellikle Pasifik Kıyıları bölgesinde önemli hasara ve can kaybına neden olacak bir deprem olacağını da söyledi.

Putin Suikasti

Baba Vanga, Rusya Devlet Başkanı Putin’in suikaste uğrayacağını iddia etti.

Peki sen bu konu hakkında ne düşünüyorsun? Yorumlarını bizimle paylaşmayı unutma! Son olarak daha fazla bu tarz içerik için Ev & Yaşam kategorimize göz atabilirsin. Aramıza katılmak istersen Listeliyoruz Instagram adresinden bize mesaj atabilirsin❤️

Yazan:

Alev Ateş

Sadece 27.