Yeryüzünde yaşayan zararlı ya da zararsız pek çok hayvan bulunuyor. Bu hayvanlar arasında bazıları var ki sevimlilikleriyle tüm kalbimizi çalıyor! İşte şirinlikleriyle kalbini fethedecek birbirinden sevimli hayvanlar ve özellikleri aşağıda seni bekliyor. Keyifli okumalar! 🐼

Quokka

Dünyanın en mutlu hayvanı olarak bilinen quokka, kangurugiller familyasından. Üstelik boyutları da bir kedi kadar! Otçul olarak beslenen bu sevimli canlılar, insanlarla da çok iyi anlaşıyor.

Çöl Tilkisi

40 santim boyları ve 15 santim uzun kulaklarıyla şirin mi şirin çöl tilkisi krem ve beyaz renkli olarak biliniyor. Uzun kulakları sayesinde çölde yaşayabilen tilkilerin ağırlığı ise 1,5 kg kadardır.

Yunus

İnsanlarla iyi anlaşmasıyla bilinen yunuslar, denizlerin en sevimli canlıları arasında yer alıyor. Sevimli görüntülerinin yanı sıra çıkardığı seslerle de adeta tatlılığına tatlılık katıyor.

Penguen

Pek çok insan hayatının bir bölümünde mutlaka penguen beslemek istemiştir. Zaten neden istemesin ki? Paytak yürüyüşleri ve sevimli tipleriyle dikkat çeken canlılar, uçamayan ve dimdik durabilen perde ayakları deniz kuşları olarak biliniyor.

Sincap

Kemirgenler arasında en sevimli hayvanlardan biri sincaplar! Uzun tüyleri ve küçücük burunlarıyla dikkat çeken sincaplar, Anadolu’nun çeşitli yörelerinde ise “çekelez” adı ile anılıyor.

Zürafa

Upuzun boylarıyla dikkat çeken zürafalar, sevimli olmaktan kaçamamış! Zürafalar, mutlu ve şaşkın bakışları, uzun dilleri ve eşsiz deseniyle listemize giriyor.

Panda

Neslinin tükenmesinden korktuğumuz, sakarlıklarıyla ün salmış pandalar bu listenin olmazsa olmazı! Ayıgiller familyasında yer alan pandalar, beyaz postlarının üzerindeki bölge bölge siyah iri benekleriyle dikkat çekiyor. Pandaların bir diğer adının bambu ayısı olduğunu biliyor muydun?

Koala

Avustralya’ya özgü otobur bir canlı olan koalalar, ağaçlarda yaşamasıyla ünlü keseli bir canlı. Yaşayan en yakın akrabası ise vombatlar.

Kirpi

Listemizin son üyesi ise elbette kirpiler! Dikenleri bile sevimli olmalarına engel değil. Üstelik bahçeler için de oldukça faydalılar.

Senin en sevdiğin sevimli hayvan hangisi? Yorumlarını bekliyoruz.

Yazan:

Alev Ateş

Sadece 27.