Her mayıs ayının ikinci pazarı Anneler Günü olarak kutlanmaktadır. Bizi büyüten, besleyen, her anımızda yanımızda olup bizi destekleyen annelerimizin günü… Onlar için ne desek az.

Anneliği anlatan birbirinden güzel kitapları senin için derledik. Bütün annelerin ve anne adaylarının Anneler Günü şimdiden kutlu olsun!🌸

Anneler Gününüz Kutlu Olsun! Annelik Konusunu İşleyen 7 Kitap

Her mayıs ayının ikinci pazarı Anneler Günü olarak kutlanmaktadır. Bizi büyüten, besleyen, her anımızda yanımızda olup bizi destekleyen annelerimizin günü… Onlar için ne desek az.

Anneliği anlatan birbirinden güzel kitapları sizler için derledik. Bütün annelerin ve anne adaylarının Anneler Günü kutlu olsun!🌸

Betty Mahmudi- Kızım Olmadan Asla

Gerçek bir hayat öyküsünün işlendiği kitap, bir annenin çocuğu için nelere katlanabileceğini gözler önüne seriyor.

Chris Cleave- Kundakçı

Eşini ve çocuğunu bir terör saldırısında kaybeden annenin mücadelesini severek okuyacaksın.

Kristin Hannah- Sevgi Uğruna Yaptıklarımız

Çok istemesine rağmen çocuk sahibi olamayan Angie ve anne sevgisini hiç görmemiş Lauren’in, yollarının bir gün kesişmesi ile birlikte duygusal bir öykü bizleri bekliyor.

Kristin Hannah- Ateşböceği Yolu

Tully ve Kate’in dostluğuyla başlayan kitap, Kate’in güzeller güzeli bir anne olması ile devam ediyor. Okurken gözyaşlarına hakim olamayabilirsin, bizden söylemesi!

Gabriel Garcia Marquez- Yüzyıllık Yalnızlık

Bir ailenin yüzyıllık öyküsünü okuduğumuz kitapta, bütün aileyi gören, onların başında duran ve her daim aileyi korumaya çalışan Ursula’nın gücü yadsınacak gibi değil.

Stefan Zweig- Bilinmeyen Bir Kadının Mektubu

Büyük bir aşk öyküsü, çocuğunu korumaya çalışan bir anne öyküsüne dönüşüyor.

J. K. Rowling- Harry Potter Serisi

Hangisinden başlamalı ki? Harry’i korumak için kendini feda eden Lily Potter’dan mı? Yoksa bütün çocukları koruyup kollayan Molly Weasley’den mi? Birçok anne var, hepsi birbirinden güçlü.

Herkesin Anneler Günü kutlu olsun!

Daha fazla bu tarz içerik için Edebiyat kategorimize göz atabilirsin. Ayrıca aramıza katılmak istersen Listeliyoruz Instagram adresinden bize mesaj atabilirsin❤️

Yazan:

Alev Ateş

Sadece 27.