Büyük küçük herkesin ilgisini çeken animasyonlar, dünya çapında pek çok başarı yakalıyor. The Simpsons, Family Guy, South Park gibi animasyonların dışında geçmişten günümüze çeşitli animasyonlar yayınlanmaya devam ediyor. Keşke daha önce izleseydim diyeceğin birbirinden keyifli animasyon dizileri aşağıda seni bekliyor!

Rick and Morty (IMDb: 9.3)

Alkolik bir bilim insanı olan Profesör Rick ve torunu Morty’nin eğlenceli, tuhaf ve tehlikeli yolcuğunu konu alan Rick and Morty, en yüksek animasyon dizi puanını alıyor!

Bojack Horseman (IMDb: 8.6)

Tam bir yetişkin animasyonu olan Bojack Horseman; 90’lı yıllarda popüler olan, şimdilerde ise şöhreti bitmiş Bojack’i anlatıyor. Tekrar ünlü olmaya çalışan Bojack, ünlü arkadaşlarıyla iletişime geçmek için çabalıyor.

Love, Death & Robots (IMDb: 8.6)

3 saat içerisinde bitirebileceğin dizide, bilimkurgu ve fantastik bir dünyaya adım atacaksın. Korkunç yaratıklar ve uğursuz sürprizlere rağmen bu diziye bayılacaksın!

Futurama (IMDb: 8,4)

The Simpsons dizisinin yaratıcısı olan Matt Groening tarafından ve ilk kez 1999 yılında yayınlanan Futurama, günümüzde hala büyük bir izleyici kitlesine sahip. Düşün ki 2000’e girecekken yanlışlıkla donduruluyor ve 3000 yılında uyanıyorsun! Neler olurdu? Futurama bu konudaki tüm meraklarını giderecek.

Final Space (IMDb: 8.2)

5 yıl ceza alarak hapishane uzay aracına mahkum edilen astronot Gary Goodspeed’i konu alan Final Space; cezasının bitmesine birkaç gün kala gizemli bir uzaylıyla karşılaşarak arkadaş oluyor. Bu iki arkadaşın beraber yaşadığı maceraları izlemek için ekran başına geçebilirsin!

Close Enough (IMDb: 7.8)

Close Enough, 5 yaşında bir kız çocuğuna sahip olan bir çiftin, onlarla birlikte yaşayan boşanmış arkadaşlarının başından geçen olayları anlatıyor. Los Angeles’ta ikamet eden arkadaşların gündelik hayatları epey komik.

Disenchantment (IMDb: 7.2)

Matt Groening tarafından yaratılan bir başka animasyon dizisi ise Disenchantment. Dizi içerisinde fantastik canavarlar, mitolojik yaratıklar, iblisler, morslar, troller ve çok daha fazlasını bulabilirsin. Ayrıca dikkatli izlersen bir bölümde Futurama dizisine gönderme yapıldığını görebilirsin!

Senin favori animasyon dizin ne? Yorumlarda buluşalım!

Yazan:

Alev Ateş

Sadece 27.