Bugün senin için korku/gerilim türünde bir film önereceğiz: Countdown. Peki nedir Countdown filminin konusu? Hadi biraz bundan bahsedelim.

Bir gün öleceğimizin farkında olsak da, bunun zamanını bilmiyoruz. Peki öğrenmek ister miydik? Muhtemelen bunu gösteren bir telefon uygulaması olduğu duyulsa, çoğumuz merakımızdan- ama tabii ki inanmadan- indirir ve bunu denerdik. Filmdeki arkadaşlarımız tam da bunu yapıyor!

Filmimiz hiç uzatmadan direkt konuya giriyor. Şimdi biraz uygulamadan bahsedelim. Tahmin edeceğiniz gibi uygulamanın adı Countdown. İndirdiğinde senden, kullanıcı sözleşmesini onaylaman bekleniyor. Hepimizin her zaman yaptığı gibi asla okumadan onaylıyor karakterlerimiz. Çoğu buna inanmasa da az vakti kalanlar için karanlık zaman yaklaşıyor.

Elbetteki az vakti kaldığını öğrenen kişiler, “acaba gerçek mi?” düşüncesi ile dikkatli davranarak planlarını iptal ederler. Ardından telefona bir bildirim gelir “kullanıcı sözleşmesi iptal edildi.” Bunun üzerine kişiler, kaybettikleri yakınlarını görmeye, değişik sesler duymaya başlarlar. Zaman dolduğunda, onlar artık birer ölüdür.

Bu uygulama telefondan silinemez, telefon değiştirmek işe yaramaz ve hattınızı bile değiştirseniz bir şekilde sizi bulur. Telefonu kapatman da fayda etmez. Uygulamadan bildirim almaya devam edersin. Hâl böyle iken başrolümüz Quinn Harris (Elizabeth Lail), ölümden kaçmanın yollarını aramaya başlar ve bu süreçte kendisiyle aynı dertten muzdarip Matt (Jordan Calloway) ile tanışır.

Peki kurtulmayı başarıyorlar mı? Orasını izleyerek görmelisin! Bizim yorumumuzu sorarsan, biraz daha ölüm görmeliydik uygulamanın etkilerini daha net anlayabilmek için. Jump scare kullanımı güzeldi. Konu daha güzel işlenebilirdi ama filmin 1 saat 30 dakika olmasına veriyoruz bu durumu. Çerezlik izlenecek bir film. Ayrıca uygulama filmin hayranları için kullanıma açık olarak devam etmekte. İndirip deneyebilirsin, tabii buna cesaretin varsa… 🙂

Fragmanını izlemek isteyenler için:

Daha fazla bu tarz içerik için Film kategorimize göz atabilirsin. Ayrıca aramıza katılmak istersen Listeliyoruz Instagram adresinden bize mesaj atabilirsin❤️

Yazan:

Alev Ateş

Sadece 27.