Gün içerisinde oje sürdüğümüzde, kuruması için yaklaşık 20 dakika beklemek gerekiyor! Zamandan tasarruf etmek isteyen ve ojelerinin her saniye bozulmasından şikayetçi olan pek çok kişi, hızlı oje kurutma yöntemleri hakkında araştırma yapıyor. Zor gibi görünse de evde hızlı oje kurutmak oldukça kolay. Peki ama nasıl? Hadi yazımızın devamına hızla göz atalım! 😍

Top Coat Uygula

Her kozmetik mağazasında bulabileceğin top coatlar, ojelerini hızlı bir şekilde kurutacak! Ojeni sürdükten hemen sonra top coat uygulayarak 5 dakika içerisinde tırnaklarını kurutabilirsin.

Soğuk Suda Beklet

Soğuk suyun, ojeleri hızlı bir şekilde kuruttuğunu biliyor muydun? Akan bir suyun altına elini tuttuğunda 3 ila 4 dakika arasında ojelerin kuruyacaktır. Elbette bu aşamada yoğun kuvvetle akan bir su olmamalı, aksi takdirde ojelerin bozulacaktır! Aman dikkat.

Saç Kurutma Makinesini Kullan

Saç kurutma makinesiyle ojeleri kurutmak oldukça pratik! Evde hızlı oje kurutma yöntemleri arasında yer alan saç kurutma makinesinin, soğuk ayarını açarak ojelerini kurutabilirsin. Bu yöntem sayesinde ojelerin her zamankinden daha çabuk kuruyacak.

Buz Uygulaması Yap

Evde uygulayabileceğin en pratik yöntemlerden biri de buz uygulaması! Ojeni sürmeden önce bir kase soğuk suyun içerisine bir ya da iki tane buz ekle. Ardından ojeni sür ve biraz bekle. Ojenin tırnağına yerleştiğinden emin olduğunda ise ellerini kasenin içerisine yerleştir. İşteeee bu kadar! 😊

Yazan:

Alev Ateş

Sadece 27.