mini-dizi

Bir Lokmalık Kitaplar yazımızın ardından şimdi de Bir Lokmalık Diziler ile karşındayız! Birbirinden ilgi çekici mini dizileri senin için derledik. Şimdiden iyi seyirler!🤩

1. Most Dangerous Game

Hemsworth ailesinden Liam bu dizide başrolde! Liam ile müthiş bir hikayeye tanık oluyoruz. Karakterimiz eşi ve doğacak çocuğuna iyi bir gelecek sağlayabilmek için zengin insanlar tarafından avlanacağı bir oyuna katılıyor. Squid Game gibi düşünme, burada tek yarışan var ve her şeyin bilincinde olarak katılıyor. Üstelik bölümler 7 dakika! Bir çırpıda bitirivereceğine eminiz.

2. Wilfred

Elijah Wood başrol ve bu dizi nedense pek bilinmiyor! Bu durum üzücü çünkü çok kaliteli bir dizi. Ana karakterimiz, komşusunun köpeğini insan gibi görüyor ve onunla çok güzel bir dostluk kuruyor. 4 sezon olmasına rağmen her sezonu 13 bölüm ve 20 dakikadan oluşuyor. Komedi, dram ve macera arıyorsanız Wilfred’i mutlaka izlemelisiniz.

3. Behind Your Eyes

Gerilim türünde bir mini dizi arıyorsan ilacın Behind Your Eyes olacak! Kurduğu masum arkadaşlığın nelere yol açacağını bilmeyen, kendi ayakları üzerinde durmaya çalışan bir anneyi izliyoruz. 6 bölümden oluşan bu dizideki gizem, her bölümde tüyleri diken diken ediyor.

4. About Time

Sıradaki dizimiz bir Kore dizisi. Herkesin öleceği zamanı gören bir kızımız var. Her insanın üzerinde yaşam saatini görüyor, kendisininki de dahil. Kalan son 100 gününde mucizevi bir durum yaşıyor ve saatini durdurmanın bir yolunu buluyor. Acaba ne? Bu dizi ise toplamda 16 bölüm.

5. Patrick Melrose

Benedict Cumberbatch’e doyacağın bu mini diziyi hâlâ izlemediysen hemen listene almanı öneririz. David Nicholls tarafından yazılan Melrose, babası tarafından uzun bir süre cinsel istismara uğrayan bir çocuk olarak büyüyen Patrick’in hikayesini anlatıyor. Dizi içerisinde çocuklukta yaşanılan travmaların ilerideki hayatı nasıl etkilediğini görebilirsin.

6. Joey

Friends dizisinin efsaanevi Joey Tribbiani karakteri, Joey dizisi ile geri dönüyor! Pek çok insan devam dizisini bilmiyor. 2 sezon toplamda 46 bölümden oluşan dizi, Friends özlemini gidermese de biraz içimize su serpiyor. Joey işte, bizim Joey…

Bahsettiğimiz dizilerden birini izledin mi? Senin favorin hangisi? Yorumlarda buluşalım.

Yazan:

Alev Ateş

Sadece 27.