2018 yılında piyasaya sürülen, popülaritesini zirveye taşıyan Among Us, birçok insanın telefonunda veya bilgisayarında yer alıyor. Hâl böyle olunca tabii Among Us teorileri de gün yüzüne çıkıyor. Peki Among Us nedir? Hakkında ortaya atılan teoriler nelerdir? Bilinmesi gerekenleri birlikte inceleyelim.

Dipnot: Teoriler Işıl Işık youtube kanalından derlenmiştir.

Among Us, uzay ortamında geçen bir oyundur. 4- 15 kişi arasında oynanır. Her oyuncunun kendine ait bir rengi bulunuyor. İsimlerden çok bu renklerle tanınıyorsun oyun içerisinde. Yabancı kişilerle oynayabilmenin yanı sıra, kendi çevrenle de bir oynayabilme imkanın bulunuyor. Oyun içerisinde çeşitli gruplar var crewmate, engineer ve impostor gibi. Oyun sana bunu rastgele olarak atıyor.

Crewmate seçildiğinde, impostor tarafından öldürülmeden gerekli görevleri yerine getirmen gerekiyor ya da öldürülmüş takım arkadaşının katilinin kim olduğunu doğru bir biçimde tespit etmen gerekiyor. Öldürülürsen de üzülme, hayalet olarak olan biteni izleyebiliyor ve görev yapmaya devam edebiliyorsun. İmpostor seçildiğinde ise takım arkadaşların görevlerini bitirmeden gizlice onları öldürmen bekleniyor. Bu sırada yakalanmaman da oldukça önemli.

Aksi takdirde takım arkadaşların seni atarak oyunu kazanıyor. Crewmate olduğunda görevlerini bitirir ya da impostor olan kişiyi doğru tespit edersen oyun senindir. İmpostor olduğunda ise herkesi kandırıp öldürerek oyunu kazanabilirsin. Şimdi gelelim oyun hakkında atılmış teorilere.

1. Teori: Teletubbies

Among Us karakterlerinin aslında Teletabi olarak bildiğimiz karakterler olduğu iddia ediliyor. Bu konuyla ilgili internette birçok post ve yazı paylaşımı yapıldı. Görselde de görebileceğin gibi karakterlerin karnındaki bölüm Among Us karakterlerinin kafalarına benziyor. Belki de yapımcılar teletabilerden etkilenmişlerdir. İstersen bir de şöyle bakalım:

2.Teori: İlluminati

Ani patlama yaşayan birçok şeyin hemen ardından illuminati teorisi ortaya atılıyor. Sadece ani popülerleşmesinin sonucu ortaya atılan bir iddia. Oyunun 2018 yılında piyasaya çıkması ve patlamasını geçtiğimiz yıllarda yaşamasıyla teori ortaya atıldı.

3. Teori: Among Us Bilgileri Ele Geçiriyor

Oyuna çok kolay erişilmesi, çoğu yerde ücretsiz ulaşılması bu teorinin ortaya atılmasına sebep oldu. Bu teori daha önce de birçok oyun için ortaya atılmıştı.

Sen bu konu hakkında ne düşünüyorsun? Yorumlarını paylaşmayı unutma!💖

Yazan:

Alev Ateş

Sadece 27.