Tam ismi Gülşen Bayraktar olan Gülşen, 29 Mayıs 1976 tarihinde dünyaya gelmiştir. Çıkış yaptığından itibaren adından bahsettiren ve pop müziğinin güçlü seslerinden biri olan Gülşen bugün 46 yaşına girdi.
Popüler şarkıları ile birlikte günümüz Türk pop müziğinin en çok dinlenenlerinden biri olan Gülşen’in doğum gününe özel, hayat hikayesini anlatmak istedik.

Aslen Ordulu olan Gülşen, İstanbul Çapa’da doğmuştur. 5-6 yaşlarındayken müziğe karşı ilgisi ve yeteneği keşfedildi ve İlk bestesini henüz 16 yaşındayken yapmıştır. Şehremini Lisesi’nde öğrenciyken bir karate kurslarına ilgisi oluştu, dövüş sporlarına çok meraklıydı. Karate’de siyah kuşak sahibi oldu.
Şehremini Lisesi’ni bitirdikten sonra İstanbul Teknik Üniversitesi Türk Müziği Bölümü’ne girdi ancak 2 yıl okuyabildi. Konservatuvarla eş zamanlı olarak İstanbul’da kulüplerde sahne alıyordu. Sahne aldığı akşamların birinde Serap ve Özkan Turgay tarafından beğenildi ve albüm teklifi aldı. Profesyonel müzik kariyerine de böylece başlamış oldu.

Böylece Raks Müzik ile albüm anlaşması imzalayarak ilk albümü “Be Adam” yayınlandı. İlk albümü ile iyi bir çıkış yakalayarak müzik piyasasında adından çokça söz ettirdi fakat 1997 yılında evlendiği Murat Varol ile olan evliliğine odaklanması sonucunda müzik kariyerini geri plana attı. Üç yıl süren evliliği 2000 yılında son buldu. Bu süre zarfında müziğe ara verdikten sonra yaptığı dönüşler pek ses getirmese de asıl büyük çıkışını 2004 yılında çıkardığı “Of.. Of..” adlı albümle yaptı, yeni bir imaja büründüğü bu albümle kısa sürede piyasanın aranan baş sanatçılarından biri haline geldi. 2006 yılında çıkarttığı “Yurtta Aşk, Cihanda Aşk” adlı albümle adını müzik piyasasına altın harflerle yazdırdı.

Albüm satış başarılarını sürdürerek 2013 yılında “Beni Durdursan mı?” albümüyle Türkiye’de yılın en çok satanı olmuştur, bunu senenin en çok satan 2015 yılında çıkarttığı albümü olan Bangır Bangır takip etmiştir.

“Yurtta Aşk Cihanda Aşk”, “Bi’ An Gel”, “Yeni Biri”, “Sözde Ayrılık”, “Yatcaz Kalkcaz Ordayım”, “Kardan Adam”, “İltimas”, “Bangır Bangır” ve “Bir İhtimal Biliyorum” şarkılarıyla listelerde haftalarca bir numarada kalmıştır.
Müzik eleştirmenlerinden olumlu dönüşler olan Gülşen, şarkı yazarlığı ile de öne çıkarak kariyerinin erken döneminden sonra kendi yazdığı şarkıları seslendirmeye başlamıştır ve meslektaşları için liste başarıları yakalayan bir çok hit şarkı hazırlamıştır. 2015 yılında YouTube’da en çok izlenen Türk şarkıcı olurken sonraki sene tek bir video klibi iki yüz milyonun üzerinde izlenmiş olan ilk Türk şarkıcı olma unvanına erişmiştir.

Başarılarla dolu bir kariyerin yanı sıra sahnenin parlayan ve güçlü seslerinden biri olan Gülşen’in sizin en sevdiğiniz şarkısı hangisi?

Doğum günün kutlu olsun Gülşen! Sahnelerini, sahne şovlarını ve yeni şarkılarını dört gözle bekliyoruz.