Avaramu şarkısından da hatırlayacağımız, büyüklerimizin çok sevdiği Raj Kapoor’un torunu olan Ranbir Kapoor’un filmlerini senin için derledim!

Ülkemizde en iyi “Barfi: Aşkın Dile İhtiyacı Yoktur” filmiyle tanınan ünlü oyuncu, 28 Eylül 1982 tarihinde doğdu. Sinema sektörünün içinde büyümüş olan Ranbir Kapoor’un annesi ve babasıda oyuncu! Ranbir Kapoor, birçok filmde rol almış ve başarılı performanslarıyla birçok ödül almıştır. 2022 yılında Alia Bhatt ile dünyaevine giren Ranbir Kapoor’un, birbirinden güzel filmlerini senin için derledim.

Jagga Jasoos (2017)

3 saat

Jagga, kekelediği için konuşmayan kimsesiz bir çocuktur. Bir gün bir adamla tanışır ve şarkılarla konuşmayı öğrenir. Artık babası olan bu adam birden ortan kaybolur. Bu hikayemiz de kayıp babasını bulabilmek için dedektiflik yapan Jagga’nın etrafında dönüyor. Babasını bulmak için yüzlerce kilometre yol giden Jagga, yolda Shruti ile tanışır. Beraber pek çok zorluğu aşmak zorunda kalırlar ve aralarındaki ilişki daha da güçlenir. Jagga ve Shruti, suçluları savuşturmalı ve saldırgan avcılarla yüzleşmelidir. Filmin baş kahramanları, Jagg’in babasını bulabilecek mi?

Tu Jhoothi Main Makkaar (2023)

2 saat 45 dakika

Fazladan para kazanmak için Mickey, çiftlerin ayrılmasına yardım eder ama bağımsız bir çizgiye sahip bir kariyer kadını olan Tinni’ye aşık olunca hayat karmaşık bir hâl alır.

Yeh Jawaani Hai Deewani (2013)

2 saat 40 dakika

Bu, üniversiteden hemen sonra tanışan iki genç arasındaki ilişkinin hikayesidir. Sonra hayatta kendilerini gerçekleştirme arzusu birlikte olmalarını engelledi, ancak neredeyse on yıl sonra, aşkın mutluluğunu yaşamak için zaten gerçekleşmiş ve gerçekleşmemiş arzu ve planların bagajıyla tekrar buluşuyorlar.

Ae Dil Hai Mushkil (2016)

2 saat 38 dakika

Karşılıklı, mutlu aşkları hep izledik. Peki aşk her zaman karşılıklı mıdır?

Ayan, Alizeh ve Saba adlarındaki üç karakter arasındaki karşılıksız aşkın onları değiştirmesi, kimi zaman canlandırıcı, neşeli ortamları ama daha çok iç içe geçen yaşamlarındaki sevgi ve kalp kırıklıkları üzerine yaptıkları yolculuğun hikayesi.

Bachna Ae Haseeno (2008)

2 saat 32 dakika

Yakışıklı dünya gezgini Raj, İsviçre’de güzel Mahi ve Mumbai’de model Radhika ile yaptığı kaçamaklar da dahil olmak üzere on yılda yaşadığı sıradan aşklarını anlatmaktadır. Avustralya’nın Sidney kentinde yaşayan, bağlanma korkusu olan Raj, son aşkı, muhteşem taksi şoförü Gayatri ile gerçek bir aşk yaşamak ve evlenmek ister ancak karma peşini bırakmaz.

Brahmāstra Part One: Shiva (2022)

2 saat 47 dakika

Amitabh Bachchan, Shah Rukh Khan ve Alia Bhatt gibi isimlerin yer aldığı Brahmastra Part 1: Shiva, aşkı ve kendini keşfetme arayışına giren Shiva’nın hikayesini konu ediyor. Bu süreçte Shiva, varlığını tehdit eden birçok şeytani güçle yüzleşmek zorunda kalır.

Ajab Prem Ki Ghazab Kahani (2009)

2 saat 41 dakika

Prem’in çok basit yaşam ilkeleri var – kendin mutlu ol, başkasını mutlu et, tüm şehri mutlu et. Yine de bu basit sloganlar Prem, mutlu çevresi ve tüm şehir için feci sonuçlara yol açar. Jenny’nin kayıtsız ve pek sevecen olmayan ebeveynleri vardı. Tek ihtiyacı sevmek ve sevilmekti.

Anjaana Anjaani (2010)

2 saat 32 dakika

Tam aşık olmak fırsatı verilmiş iki insanın sonrası acı ve neşe, komik ve aksiliklerle dolu hikayesi… Daha sonra hayat her zamanki gibi acımasız davranıp onları zor bir karar vermek zorunda bırakıyor. İkili geçirdikleri güzel günlerin anılarıyla birbirinden ayrılıyor.

Sanju (2018)

2 saat 41 dakika

Sanju, Hindistan’ın yıldız oyuncusu Sanjay Dutt’ın çalkantılı yaşam hikayesini konu ediyor. Çağımızda az sayıda insanın yaşamı Sanjay Dutt’ın kadar dramatik ve esrarengizdir. Sinema ile ilgilenen bir aileden gelen Sanjay, oyuncu olmaya karar vermesinin ardından kariyerinde hızla yükseldi. Baş döndürücü bir yükseliş elde eden oyuncu aynı hızla dibe vurmaktan da geri kalmadı. Çeşitli bağımlılıklarına karşı verdiği savaşlar, sevdiği insanların kaybı, hapishane hayatı, yeraltı dünyası ile olan bağı, terörist olup olduğu ile ilgili yapılan spekülasyonlar ve daha niceleri… Çalkantılı bir hayata sahip olan Sanjay Dutt’ın hayatının anlatıldığı filmde, Sanjay’ın çektiği tüm sıkıntılar, hapishanede yaşadıkları ve kariyer hayatı tüm gerçekliğiyle gözler önüne seriliyor.

Barfi! Aşkın Dile İhtiyacı Yoktur (2012)

2 saat 30 dakika

Küçük yaşta annesini kaybeden ve babası tarafından yetiştirilen Barfi, sağır ve dilsiz olarak doğmuş; ancak hayat dolu ve son derece pozitif biri olarak büyümüştür. Aynı zamanda bir hayli haylaz bir genç olan Barfi’nin başı sık sık derde girmektedir. Yaşadığı şehre taşınan Shruti Ghosh isimli genç kadınla tanıştığında ise daha önce hiç karşılaşmadığı duygularla tanışmaya başlar. Barfi, üç ay içerisinde başka biriyle evlenecek olan Shruti’ye ilk görüşte vurulur, Shruti de zamanla ona karşı bir şeyler hissetmeye başlar. Ancak ortada büyük bir sorun vardır. Shruti, ailesi ve çevresi tarafından büyük tepkilere maruz kalır. Ailesi, kızlarının ‘normal’ biriyle evlenmesini ve ‘normal’ bir hayat sürmesini istemektedir ve bu birlikteliğin gerçekleşmesine izin vermeyecektir. Yıllar sonra yolları tekrar kesiştiğinde Barfi’nin kalbinde başka biri vardır; Shruti içinse seçim yapma zamanıdır…

Daha fazla bu tarz içerik için Sinema kategorimize göz atabilirsin. Ayrıca aramıza katılmak istersen Listeliyoruz Instagram adresinden bize mesaj atabilirsin❤️