Bazen duygularımız karmaşıklaşır ve nasıl hissedeceğimizi bilemeyiz ama nasıl hissetmek istediğimizi biliriz. Bu gibi zamanlarda daha iyi bir ruh halinde olmayı, iyi hissetmeyi isteriz. Tam da bu anlarda evde kalıp, film izlemeyi tercih edenlerdenseniz sizi daha mutlu hissettirecek ve kalbinizdeki sisli bulutları giderip güneşli havalara yelken açmanızı sağlayarak daha iyi hissettirecek film önerilerini listeledik.

İyi hissettiren filmlerin en güzel özelliği unutmayın ki yüzünüzde bir gülümsemeyle, keyifle izleyeceğiniz filmler olmasıdır.

Klaus

İyi hissettiren temalı filmler deyince akla ilk gelenin yılbaşı temalı animasyonlar olmasına şaşmamak gerek, yılbaşın insanın içini mutlulukla kaplayan ve huzur veren atmosferinden iyi hissetmemek imkansız.

Oscar adaylı filmde, bencil ve soylu bir aileden gelen postacının babasının onu cezalandırması sonucunda Kuzey Kutup Dairesi’nin Kuzey’inde yer alan Smeerensburg kasabasına gönderilmesiyle gözlerden uzak ve içine kapanık bir oyuncakçıyla arasında kurulan arkadaşlık bağının içinizi ısıtacak hikayesine şahit ediyor.

Bu iyi hissettiren animasyon filmine bayılacağınızı düşünüyoruz.

The Intern

Başlamaya ya da yeni şeyler tecrübe etmeye geç kaldığınızı düşünüp kendinizi sınırlandırıyorsanız veya başlayamama enerjisinden dolayı kendinizi sıkışıp kalmış hissediyorsanız, iki Oscar ödüllü oyuncunun yer aldığı bu filmi muhakkak izlemelisiniz.

70 yaşında emekli ve dul olan Ben, emekliğin getirdiği hayatındaki boşluk hissi doldurabilmek için çeşitli şeyler denemiş ama hiç birinde bu hissiyatı geçmemiştir. Bu sırada Jules tarafından kurulmuş bir moda sitesinin “kıdemli stajyer” ilanını ile karşılaşır. Ben ile Jules’un zaman içinde gelişen patron-stajyer ilişkisinden, Ben’in Facebook ile tanışmasını izlemek sizin de içinizi mutlulukla kaplayacak.

Film sonunda kim bilir belki sizde cesaret edemedikleriniz için bir adım atmaya karar verirsiniz, sonuçta ne demişler bilirsiniz geç olsun ama güç olmasın.

Encanto Sihirli Dünya

Ailemiz ya da ailemiz gibi gördüğümüz yakınlarımızın bize verdiği mutluluk eminiz ki paha biçilemezdir. Onlarla vakit geçirmek, içimizi döküp sorunlarımıza çözüm aramak…

Bir de aile animasyonları var ki bize aile sıcaklığını ve aile bağlarının önemini tekrar hatırlattığı için verdiği keyif hissiyatı ise bir başka.

En iyi film animasyonu Oscar’ı alan bu filmde senaryosunu da Oscar ve Emmy ödüllü Lin-Manuel Miranda üstleniyor. Kolombiya dağlarında sihirli bir evde yaşayan Madrigal ailesini konu olan animasyonda, aile üyelerinin genç kızı olan Mirabel dışında hepsinin özel bir gücü vardır. Madrigal ailesi, bu özel güçlerini köy halkına yardım etmekte kullanmaktadır. Halk tarafından da çok sevilen Madrigal ailesi, Mirabel dışında halinden pek mutludur. Mirabel kendi gücünün neden olmadığını sorgularken, aile bağlarını da test edip ailesinin geçmişteki sırlarını da ortaya çıkaracaktır.

Belki, bizim de özel hediyemiz sevdiklerimizin koşulsuz etrafımızda olmadır.

Mamma Mia

Yaz mevsiminin getirdiği enerjiyi inkâr edemeyiz sanırım. Yaz, deniz, aşk ve harika bir müzikal. Bir filmin bizi iyi hissettirmesi için aranan özellikleri olsa gerek.

Oscar oyunculu Merly Streep ve Amanda Seyfried’in başrollerini paylaştığı filmde, Sophie annesi tarafından büyütülmüştür. Babasız büyüdüğü için bir “baba” hasreti çeken Sophie düğününe babası olabileceğini düşündüğü annesinin üç eski sevgilisini çağırır. Babasının kimliğini keşfetmeye çalışırken yaşadıklarıyla ve ABBA şarkılarıyla içinizi ısıtacak.

Sıcak havaların o tatlı enerjisini yeniden hissetmek ve güzel bir komediyle izlemek eminiz ki sizi daha iyi hissettirecek.

When Harry Met Sally

İyi hissetmek için romantik komediye ihtiyaç duyanlar için.

Heyecan verici seyir zevki ve film boyunca yüzünüze yerleşecek bir gülümsemeyle bir çırpıda izleyeceksiniz.

Yolculukları sırasında tanışan Harry ve Sally, muhabbetleri sırasında aynı üniversiteden mezun olduklarını fakat daha önceden hiç karşılaşmadıklarını fark ederler. Sohbetleri keyifle ilerlerken konu ilişkilere gelir ve iki karşı cinsin arkadaş olup olamayacaklarına dair uzun bir tartışma yaşarlar, sonucu ise karşı cinslerin arkadaş olamayacaklarına yönündedir. İkili bu tartışmamın ardından yolculukları sonunda birbirlerinden farklı yönlerdeki hayatlarına döner. Fakat her şey yolları tekrar tekrar kesişene kadar devam eder.

Hayatta kiminle tekrar karışılacağımız ya da bitti dediklerimizin ne zaman tekrar başlayacağı belli değildir bunlar bize hayatın ya da kaderin sürprizleridir. Kaçırdığınızı sandığınız fırsatlar, teklifler ve şanslar ile belki yollarınız tekrar kesişir.